51 İl Bütünşehir Olacak! Bütünşehir Nedir? Bütünşehir Detayları

Türkiye geneli 51 farklı şehrin bütünşehir yapılması bekleniyor. Peki bütünşehir nedir, hangi iller bütünşehir olacak.

51 İl Bütünşehir Olacak! Bütünşehir Nedir? Bütünşehir Detayları

Ülkemizde bilindiği üzere büyük şehir olma şartı azaltıldı ve çok sayıda il büyük şehre dönüştürüldü. Yine büyük şehir nüfus şartının azaltılacağı yönünde iddialar gündemdeydi ancak gündem değişti ve belirlenecek olan illerin bütünşehir olacağı belirtildi.

Buna göre Türkiye geneli 51 farklı ilin bütünşehir olması bekleniyor. Şu anda hangi şehirlerin aşağı yukarı bütünşehir olacağı tahmin edilmektedir. Peki bütünşehir nedir? Bütünşehirin avantajları var mı?

BÜTÜNŞEHİR NEDİR

Bütün şehir kavramı ortaya çıktığında köyler tamamen ortadan kalkacak ve her yer mahalle olarak adlandırılacaktır. İşin Olsa ekibine çok sayıda bütün şehir kavramı hakkında sorular geldiği için sizlere bu içeriği sunduk. Haberimizin altına bütünşehir listesini yayımladık bu linke tıklayarak hangi illerin bütün şehir olacağını öğrenebilirsiniz. Yine bütün şehir nedir, bütün şehir olduğunda ne gibi avantajları ve dez avantajları oluyor gibi durumlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tabi şu anda bütün şehir sistemi hemen yapılmayacak. Konu üzerinde görüşmeler devam edilmekte olup önümüzdeki birkaç seneye kadar bütün şehir belediye kavramının resmi olarak açıklanması ve illere bütün şehir ünvanının verilmesi bekleniyor. Peki hangi iller bütün şehir olacak?

51 BÜTÜNŞEHİR OLACAK İL LİSTESİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 20:13

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
SİVASLI
SİVASLI - 2 yıl Önce

SİVAS AFYON ELAZİZ VE BATMAN KESİNLİK BÜYÜK ŞEHİR STADÜSÜNE ALINMALI GERİ KALANLAR BÜTÜN ŞEHİR OLMALI SİVAS HANGİ İLE BAĞLIYACAKSIN COK SAÇMA TÜRKİYEN 2 BÜYÜK YÜZ ÖLÇCÜMÜ OLAN ŞEHİR HÜKÜMET YOLSU OLARADÖNER BÜTÜN ŞEHİRE HAYIR

Ghn
Ghn - 2 yıl Önce

Bana ne faydası olacak ?

MURAT
MURAT - 2 yıl Önce

YORUM YAZIYORUM YORUMLAR CIKMIYORKİ PEH YORUM YUTAN SİTE :)