500 Yıl Sonra Granada Ezan Okundu! Başkan Erdoğan Tarihe Geçen Anı Takip Etti!

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya üzerinden Granada'da 500 yıl sonra okunan ezan için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o anları izlediği videoyu paylaştı.

500 Yıl Sonra Granada Ezan Okundu! Başkan Erdoğan Tarihe Geçen Anı Takip Etti!

İspanya Granada sosyal medya üzerinden başlatılan bir kampanya sonucunda Koronavirüse karşı mücadele ederek çalışan herkese destek amaçlı okunan ezan sesi sosyal medyada paylaşım sitelerinde yer aldı. ülkedeki Müslümanların geçtiğimiz cuma günü başlattığı kampanyalar sonrası ezan sesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya üzerinden biri paylaşım yaptı.

Yapılan açıklamda video da Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Grana'da 500 yıl sonra okunan ezan sesini dinlerden görüntülerine yer verildi. Açıklamada ise Yer yüzünde ezan sesi hiç eksik olmasın. Allah bizleri camilerimizde yeniden omuz omuza hep birlikte namaz kılacağımız günlere kavuşturdun açıklaması paylaşıldı.

İspanya'nın Madrid ve Ceuta ile Granada gibi şehirlerinde müslüman cemiyetleri tarafından başlatılan kampanyalar sonucu okunan ezan sonrası Bangladeşli Müslümanlar Cemiyeti bir açıklama yaptı. Kovıd-19 virüsüne karşı inançlarımızdan kültürümüzden ve olanaklarımızdan her birimiz bu mücadelede birlikte kürek çekiyoruz ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 00:07

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE