50 Sanayi Bölgesine 2.5 Milyon İstihdam

Hükümet tarafından yeni dönemde üretimi arttırmak adına küçük işletmelere yönelik hazırlandığı ifade edildi. Peki bu destek paketlerinde neler bulunuyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

50 Sanayi Bölgesine 2.5 Milyon İstihdam

İşletmelerin üretkenliği arttırılacak ve kurumsallaşmaları sağlanacak, finans erişimleri kolaylaştırılarak dijital olan dönüşümler desteklenebilecek. Girişimcilik kapsamında dünya genelinde erişimler üst düzeylere çıkarılacak, yabancı kurusal yatırımcıların Türkiye'deki fonlara yatırım yapması konusunda özendirilecek. Peki destek paketlerinin detaylarında neler bulunuyor?

İŞTE DETAYLAR

İş geliştirme merkezlerinin sayıları ve etkinlikleri arttırılacak, girişimci olmak isteyen kişilerin kendi işletmelerini kurmaları kapsamında geri ödemeli ve geri ödemesiz destekler verilmeye devam edecek, bu zamana kadar 48 bin girişimciye 1.2 milyar tutarında destek sağlanmış ve bu desteklerin sağlanmaya devam edeceği belirtiliyor, işletmelerin finans destekleri devam edecek, iç finansman yolu yatırımlarının gerçekleştirilmesi adına teşvikler sağlanacak ve öz kaynak birikimleri hızlandırılarak hayata geçirilecek, Ar-Ge yapanlara teknolojik ürün ticaretleştirmesine yönelik personel destekleri sağlanacak, endüstriyel tasarım, üretime hazırlık, pazara sunuma yönelik faaliyetler teşvik edilecek, 50'nin üzerinde yeni sanayi bölgeleri oluşturularak 2023 yılınak adar kurulacak olan yeni sanayi bölgeleri ile 2.5 milyona yakın istihdam sağlanacak, hizmet ve ticaret sektöründe bulunan işletmelerin KOSGEB'ten daha fazla yararlanabilmek adına kadınların ekonomik hayattaki rollerinin geliştirilmesine yönelik yeni destek mekanizmalarının geliştirilebiceği konuşulan bilgiler arasında bulunuyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE