50 Bin KİT İşçisinin Kadroya Geçiş Umudu! Yaşanan Son Gelişmeler

Taşeron İşçilerin kadroya geçiş sürecinde başvuru süresi ne zaman bitecek? Başvuru süreci devam ederken KİT’lerde çalışan işçiler kadroya alınmadırlar. 50 bin KİT çalışanın kadro talebi ve kadroya geçiş sürecine ilişkin son gelişmeler neler?

50 Bin KİT İşçisinin Kadroya Geçiş Umudu! Yaşanan Son Gelişmeler

Taşeron işçilerin kadroya geçişlerine ilişkin düzenlemeler 2017 bitmeden tamamlanarak, 696 sayılı kanun hükmündeki kararname yayımlandı. Böylece yıllardır kadro bekleyen taşeron işçilerin sorunları çözülmüş oldu. Kadro bekleyen bazı çalışanlar ise kadroya geçememekten dolayı üzgün. KİT’lerde çalışan 50 bin işçi kadroya geçemeyen çalışanlar arasında yer alıyor. Ne zaman kadroya geçeceklerini ya da kadroya geçip geçmeyeceklerini Türk İş Sendikasına sordular. Genel Başkan konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı ve bölge müdürlüklerini Ankara’ya çağırdıklarını, düzenleme ile ilgili KİT çalışanlarının kadro taleplerini de ilgili Bakanlıklara ileteceklerini duyurdu. Sendikalar birçok kadro dışı kalan çalışanların taleplerini gündeme getirerek sorunların çözümü için çaba sarffediyor.

KİT’lerde çalışan işçiler yoğunluk olarak çalıştığı kurumlardan TEDAŞ, Türkiye Kömür İşletmeleri, TCDD, Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Çaykur, DHMİ ve BOTAŞ. Kurumlarında 50 bin işçi personele dayalı hizmet alım ihalesi ile çalışamadıkları için kadroya geçemiyor.

KADROYA GEÇİŞTE SON GÜN NE ZAMAN?

Taşeron işçilerin kadroya geçişlerine ilişkin olarak başvuru süreci 2 Ocak 2018 tarihinde başladı. 10 gün boyunca sürecek olan başvuruların son tarihi ise 11 Ocak 2018. Yani işçilerin kadroya geçişi için son başvuru yarın alınacak.

Kadro talebi bulunan KİT’lerde çalışan işçilerin kadroya geçiş süreci ile ilgili bir gelişmeleri işin olsa ekibi olarak ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Mobil uygulamamızı indirerek yeni gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 3 yıl Önce

Adalet mi şimdi bu kül hakkı degilmi

TYÇP çalışanlar
TYÇP çalışanlar - 3 yıl Önce

tyçp olarak çalışanlar insan değilmi kitler taşeron değil bizde değiliz bizi işkur çalıştırıyor

Emine
Emine - 3 yıl Önce

İşkur dan girenler neden dile getirilmiyor acaba 4 aralık 'ta kamuda çalışan herkesi alacağız diye kanun çıkarttılar ama bizi neden kapsamın dışında tuttular milli eğitim bir kurum değilmi zaten bu kurumda çok taşeron yokki kadro. Olmasa bile iş sürekliliği istiyoruz

Büşra Yelegen
Büşra Yelegen - 3 yıl Önce

Lütfen kimseyi mağdur bırakmayın hakkımız olanı istiyoruz kitlere de kadro verilmeli büyük çoğunluğumuz önemli yerlerde görev yapmaktayız

Büşra Yelegen
Büşra Yelegen - 3 yıl Önce

Lütfen kimseyi mağdur bırakmayın hakkımız olanı istiyoruz kitlere de kadro verilmeli

İlhan  kabakoz
İlhan kabakoz - 3 yıl Önce

Taşeron kadro vermeyince asıl işi yaptırmayın

taseron ptt
taseron ptt - 3 yıl Önce

ptt taşeron kadro

songulalbaklr
songulalbaklr - 3 yıl Önce

selamunaleykum.neden.halkbankasl temizlik.firnaslndakileri.almlyorsunuz.o