4/D ve KHK ile Kadroya Giren Taşeron İşçilere Enflasyon Farkı ve İlave Ödenecek mi?

Taşeron işçiler tarafından merak edilen olaylardan bir tanesi de bayram öncesi hükümet tarafından konuşulan maaş zamlarının yapılıp yapılmayacağı.. Taşeron işçiler ile birlikte maaş ikramiyesi ne kadar olacak ve bu ikramiye ile ilgili detayları haberimize derledik..

4/D ve KHK ile Kadroya Giren Taşeron İşçilere Enflasyon Farkı ve İlave Ödenecek mi?

Bayram öncesinde akıllara takılan sorunlardan bir tanesi olan özellikle de taşeron işçilerin durumlarını ilgilendiren bu konu ile alakalı geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmıştı. Kademe atlayıp 4/D bünyesi içerisine giren taşeron işçilere yönelik bir yapılandırmaya gidilerek asgari ücret maaşalrının artacağı ve zammın yapılıp yapılmayacağı konusunda sıkça sorular sorulmaya başlanmıştı. Taşeron işçi olarak kadrolu yapılandırmaya geçen kişiler bakımından yapılacak olan değerlendirme ile birlikte kadrolu işçi sınıfında çalışan kişilerin maaşlarında da zam yapılacağı açıklandı.

Belediye Kapsamında Çalışanlara Zam Yapıldı

Belediye kapsamında çalışan toplam da 1311 işçi için yeni sözleşme ile birlikte toplamda %37 oranında zam uygulanarak istenilen sosyal haklar ile birlikte desteklerden yararlanıldı. Çorum Belediye Başkanı kendi halkına yapmış olduğu konuşma sırasında da en düşük işçi yevmiyesininin 88 TL seviyesinden 99 TL'ye çıktığını açıkladı. Yapılan zamlar ile birlikte alış oldukları ikramiyelerde de %420 oranında zam yapıldığı açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
D.h.m.i kit taşeron
D.h.m.i kit taşeron - 3 yıl Önce

sizler söz verdiginiz kitlere kadrolarını vermediniz bizlerde kadrolarımızı alıpta bizlerde bunlardan yararlansaydık hükümet hep seçim ayagına yapıyuor bunları halk daha yemez bunu emin olun 23 haziranda da aynı olucak hiç çabalamayın

Lale taşeron
Lale taşeron - 3 yıl Önce

Kim açıkladı zam yapılacağına onuda belirtseydiniz

yalan dolan
yalan dolan - 3 yıl Önce

bırakın bu işleri devlet su işleri