4C'den 4B'ye Geçenlere Müjde! Maaşlarına Zam Yapılacağı Duyuruldu

4C statüsünden 4B statüsüne geçecek olan işçilere müjdeli haber geldi. Buna göre 4B statüsüne geçecek olan personellerin maaşlarına yüzde 10 zam yapılacak.

4C'den 4B'ye Geçenlere Müjde! Maaşlarına Zam Yapılacağı Duyuruldu

Ülkemizde bilindiği üzere uzun süredir taşeron sorunu bulunmaktaydı. Taşeron sorunu ne zaman çözülecek derken hükümet gerekli adımları attı ve taşeron yasası kapsamında yüz binlerce kişiyi kamuya geçirecek. Bunun yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 4C statüsünde çalışanlara da müjdeli haber vermişti.

Buna göre ülkemizde 4C statüsünde çalışmakta olan işçiler uzun süredir 4B statüsüne geçmek istiyordu ve hükümet gerekli adımları atarak 4C statüsünde istihdam etmekte olan personelleri 4B statüsüne geçireceğini müjdeledi. Bugün çok önemli bir haber daha geldi. Buna göre taşeron ve 4C'de çalışanlara müjde üstüne müjde gelmeye devam ediyor.

MAAŞLARA YÜZDE 10 ZAM YAPILACAK!

Basın mensuplarının karşısına müjdeli haberler ile çıkması ile son günlerde sık sık gündeme gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bugün yeni bir müjdeli haber daha duyurdu. Buna göre 4C statüsünden 4B statüsüne geçeck olan işçilerin maaşlarına yüzde 10 zam yapılacak. Öte yandan izin süreleri konusunda da düzenlemeye gidileceği belirtildi.

Buna göre 4C'de çalışan personeller bilindiği üzere pozisyonlarına göre farklı tutarlarda maaş alabilmektedir. Örneğin asgari ücret bin 603 TL maaş alan bir 4C'li işçinin maaşına 163 TL'lik zam yapılmış olacak. 4C statüsünden 4B statüsüne geçişin 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olacağı belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA
MUSTAFA - 5 yıl Önce

4B 4B dir demişti sayın bakan. ama ne yazıkki 4B içinde yeni bir 4c oluşturmuştur.
bize normal bir 4b kadrosu ihdas edilmiş olsa yaklaşık yüzde 35 kadar bir artış zaten otomatik olarak gelecekti.ama yeni bir unvan icat edip susalım diye yüzde 10 u müjde diye sunmayın lütfen.

adaletli olsun
adaletli olsun - 5 yıl Önce

kitlere kadro artık yeterrr cumhur başkanımızın söylengi gibi kitlerede şunada çaılışan kitlere dahil edilsin onlarda bitler gibi kadroya geçiçek dendi neden sayın cumhur başkanımızın sölerini ikiletiyorsunuz sayın bakanlar halen neyi bekliyorsunuz insanların sabrını oynamaktan vazgeçin artık

Hülya
Hülya - 5 yıl Önce

Kitlerinde hak ediyorlar kadroyu adaletli olun hak edenede etmeyenede verdiniz sayin bakan sozunuzu tutun kitler icinde bir müşde verin devamli müşde veriyorsunuz ya sayin bakan..

tunc
tunc - 4 yıl Önce

müjdeniz sizin olsun kimi kandırıyorsunuz müjde dediginiz bizim ölüm fermanımız

Gulay
Gulay - 5 yıl Önce

Insanların piskolijiyle oynamaktan baska birsey dryil bizlerde ayni emegi sarfedyoruz tek sucumiz typli olmak sonumuz yok issiz kalinca napacagiz.vay bizlerin haline torpili olan girdi taserona

Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

4c kadro verseydiniz iskurdan Caliban4c verirdiniz iskurlulari kopek gibi calistirmak istiyorsunuz 4b gecenler yatsin daha iyi diye adaletli davranacaksaniz iskurlularida kadroya alin illa torpilmi gerek