415 Bin 305 Başvuru İle 2022 KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!

GSB Yurt Başvuru Sonuçlarını Açıkladı. Az Önce gelen duyuru ile merakla beklenen sonuçlar açıklandı. Sorgulama ekranı haberde.

415 Bin 305 Başvuru İle 2022 KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Binlerce gencin beklediği sonuçlar açıklandı. Adayların beklediği sonuçlar Gençlik ve Spor Bakanı tarafından açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı bu yıl 105 yeni yurt kurarak yeni öğrencilerini aldı.

415 Bin 305 Başvuru Yapılmıştı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından daha öncede yapılan duyuru ile GSB Yurtlarında Bu yıl 105 yeni Yurt ile Türkiye Genelinde 415 bin 305 başvuru alınmıştı. Başvurularda Bakan yaptığı açıklamalarda 

Bakan Kasapoğlu, Ankara Cebeci Site Yurdu'nda yaptığı açıklamada, 2022- 2023 eğitim öğretim yılına ilişkin yurt başvurularının tamamlandığını hatırlatıp, yapılan başvurulara ilişkin bilgilerin 12 kamu kurumunda, tamamen dijital olarak kontrol edildiğini aktardı. Öğrencilerin ağırlıklı olarak gelir durumu, başarı durumu ve sosyal durumlarına göre puanlama yapılarak en kısa sürede yurt yerleştirmelerine başlanacağını ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Başvuruların değerlendirmesi objektif kriterlerle yapılıyor. Yerleştirme süreci de böyle devam ediyor" dedi

2022 Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun Yurt başvuu sonuçlarını duyurdu. Bakan yaptığı açıklamalarının satır başları şöyle;

Tüm başvuruların tamamen objectif bir şekilde tamamen dijital ortamda analiz edildiğini ifade etmem lazım. Sonrasında biliyorsunuz üniversite açılışları tarihleri aynı gün olmuyor. İl il aşama aşama gerçekleşiyor.

Bugün birinci fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Birinci faz çalışmalarımızda olağanüstü gayretle çalışan Bakanlık ailesine herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Biliyorsunuz yeni dönem için başvuru dönemini tamamladık. Başvurular 12 kamu kurumu tarafından analiz edildi. başvurusu geçerli sayılan öğrencilerimiz gelir, başarı ve sosyal durum kriterleri esas alınarak puanlama ile tespit edildiler. Yine bu kriterler gelir, başarı, sosyal durum esas alınarak sıralama ortaya kondu. Oluşan sıralama ile öğrencilerimizin kazandıkları okula en yakın bakanlık yurdundan başlamak suretiyle yurtlara yerleştirmeleri gerçekleştirildi.

ıllık bazda en yüksek talebi almış olmamıza rağmen birinci faz yerleştirmemizde tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını gerçekleştirdik. Birinci faz ilk yerleştirmemizde yüzde 80'lik rekor bir karşılama oranına imza attık.

KYK yurt başvuru sonucu için Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 10:36
YORUM EKLE