4 Milyona Yakın KPSS'ye Giren Lise Mezunu Atama Yapılsın İstiyor!

2016 KPSS'sine giren 4 milyona yakın lise mezunu adaylar kamu kurumlarına kendi mezuniyetleri için atama istiyor.

4 Milyona Yakın KPSS'ye Giren Lise Mezunu Atama Yapılsın İstiyor!

Geçtiğimiz sene bilindiği üzere kamu kurumundan yüz binlerce kişi açığa alındı. Bu açıkların kapatılacağı düşüncesi ve açıklamalarından dolayı lise mezunu 4 milyona yakın kişi 2016 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiştir. Ancak büyük ümitler ile girilen sınav malesef adayları pekte memnun etmedi.

Adaylar 2016 ve 2017 yılları içerisinde binlerce kişilik alımın olacağı düşüncesindeydi fakat merkezi ve açıktan atamalarda lise mezunlarına beklendiği kadar kadro verilmedi. İşin Olsa ekibimize ulaşan lise mezunu adaylarımız için bu özel haberimizi ürettik.

SESİNİZ OLUYORUZ!

İşin Olsa ekibine ulaşan çok sayıda aday 4 milyona yakın kişinin 2016 yılı KPSS sınavına girdiği ancak beklendiği düzeyde atamaların yapılmadığını belirtmiştir. Tabi lisans ve önlisans mezunlrı için de istenilen kadrolar verilmedi ancak lise mezununa oldukça az kadro verilmiştir.

  • Açıktan Atamalarda Ses Yok

Şu ana kadar çok sayıda kurum açıktan binlerce memur alımı yaptı. Örneğin en bilinen PTT 5 bin kişilik alım ve Karayolları Genel Müdürlüğü 640 kişilik alım yapmıştır. Yine bakanlıklar, kamu kurumları, bankalar binlerce alım yaptı fakat lise mezunlarına bu kurumlarda kadro ayrılmadığı gibi en az mezuniyet önlisans düzeyinde tutuldu.

  • Merkezi Atamalar Yeterli Değildi

Merkezi atamalarda zaten genel olarak az bir alım gerçekleştirildi fakat lise mezunları için beklenenden çok çok daha düşük bir alım gerçekleştirilmiştir. İşin Olsa ekibi olarak bizler ve lise mezunları 4 milyona yakın kişinin girmiş olduğu KPSS sınavına göre olabildiğince yeterli kadronun verilmesini talep etmekteyiz.

İŞİN OLSA - ANLARA / ÖZEL HABER

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Sesimizi duyurduğunuz için teşekkürler, bu arada ios uygulama istiyoruz.

Sinem
Sinem - 2 yıl Önce

Şuna da anlam veremiyorum o kadar üniversiteli varken lafı ! Yahu o zaman diyecekler ki "lise mezunu almıyorum boşuna kimse girmesin " geçen atamalarda en az 60 la kadıköye atanma oldu üniversiteler için ama lisesileri 90'dan aşağı almıyorlar . Bu yıl 75 le atananan ümiversite mezunu arkadaşım oldu lisesilerde bu sayı oluyor en az 90 oluyor ..

Ayse
Ayse - 2 yıl Önce

Üniversite mezunları dirsek çürütür ise giremiyor onlarda kpss mağduru devlet habire tercihlerde ayrı sınav yapımı ayri para topluyor yeterli sayıda atama yok sadece belli alanlarda eğitim sağlık diğer alanlarda atama yok

Dogukan
Dogukan - 2 yıl Önce

Bence alın şöyle lise mezunu 5000 kontenjan acsaniz milletin yüzünü bayramda sevindirirsiniz Allah katında sevaba girersiniz. Abiler sayın bakanım alın artık bu kadar insanı bekletmeyin insanın sabrını denemeyin kiminin evinde iş yok diye annesine babasına catiyo evde huzur kalmıyor.Tabiki siz iyi bilirsiniz herşeyi.O kadar insan para yatırdı sınava yarım sene çalıştı verin artık herkesin.Bu dünya kime kaldı artık alinda öteki tarafta sevap kazanırsınız
70 almış 90 almış bunlara takmamak lazım önemli olan dürüst güvenilir işini iyi yapacak eleman almak.Saygilarimla

Hakan m
Hakan m - 2 yıl Önce

Evet tskler

Aras
Aras - 2 yıl Önce

Kimin umrundaki ne kaldı 2018 kpssye zaten

eda
eda - 2 yıl Önce

duz lıselı olarak iş ıstıyoruz alın terıyle calışacgmz.bizıde şans versınler.30 gecınce tum kapılar kapanıyor.duyurun sesımızı lutfen

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Allah herkese daha çok versin ama o kadar üniversite okuyan insanlar ne olacak zaten çoğu konuda hep lise mezunu alımı yapıldı daha yaşınız 18 bizimki 29 oldu atanamadık yapmayın günah arkadaşlar daha 18 desiniz