4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağında Açık Olan Yerler Nereler!

16, 17, 18 ve 19 Mayıs günlerinde 4 günlük sokağa çıkma yasağı bu gece başlayacak. Peki cumartesi pazar ve pazartesi ile salı günü sokağa çıkma yasağında nereler açık olacak?

4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağında Açık Olan Yerler Nereler!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden bir tanesi de kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar, 65 yaş üstü ile 20 yaş altının dışarıya çıkmaması için alınan kısıtlamalardan oluşuyor. 14 ile 20 yaş arası bugün 15:00'a kadar uzun bir aradan sonra çıkış izni verildi. 4 günlük Sokağa çıkma yasağı bu gece başlıyor. 15 şehirde 16, 17, 18 ve 19 Mayıs tarihleri arasında kısıtlama uygulanacak. Bu tarihlerde açık olacak yerler nereler?

15 İLDE BANKALAR PAZARTESİ KAPALI OLACAK?

Türkiye bankalar Birliğinden yapılan açıklamada 15 ilde kamu ve özel banakların açık olmayacağı açıklandı. Diğer Büyükşehir ve ilçelerdeki banka şubeleri açık olacak. Bankalar hangi illerde açık olacak detaylara erişmek için TIKLAYIN

16 VE 17 MAYISTA MARKETLER AÇIK MI?

Cumartesi ve pazar günü tüm bakkallar ve marketler kapalı olacak. Online alışverişi yapan işletmelerinde faaliyetlerine bu iki günde ara verilecek. Açık olacak yerlerde fırınlar yine vefa sosyal destek ekibi ile mahallelerde ekmek dağıtımına devam edecek.

18 MAYIS VE 19 MAYIS BİM, A101, ŞOK AÇIK MI?

Kısıtlamanın 3. gününde pazartesi günü marketlerin çalışma saatleri sabah 10:00 ile öğleden sonra 16:00 olarak açıklandı. Vatandaşlar kısa mesafedeki yürüme alanlarındaki marketlere gidebilirler. Tatlı siparişleri eve getirilebilecek. Bunun dışında araç ile seyahate izin verilmeyecek. 65 yaş üstü ile 20 yaş arasındaki vatandaşlara market izni verilemeyecek.

YORUM EKLE