4 Aralık Sonrası İşe Girip Kadro Alamayan Taşeron İşçiler Kadro İstiyor!

4 Aralık 2017 tarihinden sonra işe girdiği için kadro alamayan taşeron işçiler devletten kadro talebinde bulunmaya devam ediyor.

4 Aralık Sonrası İşe Girip Kadro Alamayan Taşeron İşçiler Kadro İstiyor!

Ülkemizde çıkarılan taşeron yasası kapsamında 4 Aralık 2017 tarihine kadar işe giren taşeron işçilere kadroları verildi. Kadrolar 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile verilmiş olup Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile 900 bin işçiye devlet güvencesinin verildiği belirtildi.

Buna göre gerekli şartları taşıyan işçilerin 4 Aralık 2017 tarihinden önce işe girmesi gerekmekteydi. Bu tarihten sonra işe girenlere kadro verilmedi ve yurt geneli çok sayıda taşeron işçi alt iş veren firmaların kapanması ile işten çıkarılmış oldu. Bu işçilerde devletten kadro talebinde bulunmaya devam ediyor.

TÜM TAŞERONLAR KADRO İSTİYOR!

4 Aralık 2017 tarihinden sonra işe giren taşeron işçilere kadro verilmedi. Bu tarihten sonra işe giren taşeronlar başka işçinin çıkmasından dolayı ancak o tarihte işe girebildiğini ve kendilerinin de kadro alması gerektiği fikrini savunmaktadır. Şu an için yeni bir gelişme yok ancak kamu kurumları yeterli işçi sayısına ulaştığı için alt iş verenlerden artık işçi almayı bıraktığı için kadro alamayan taşeronların pek çoğu işsiz kaldı.

Buna göre Hak-İş cephesinden yapılan açıklama ile de kadro alamayan taşeron işçiler için çalışmaların başlatıldığına dair açıklamalar yapılmıştı. Ancak kadro alamayan taşeron işçiler için yeni bir düzenleme yapılır mı, işe giriş tarihine bakılmadan tüm taşeronlara kadro verilir mi henüz bilinmiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 4 yıl Önce

Dhmi de calisan taseronlara kadro yokmu biz unutuldukmu unutanlari bizde unuturhz

garibann
garibann - 4 yıl Önce

kadro ile aldatıyorlar.insanlari eşim temizlik şirketinde çalıyor sınavları geçti ama sözde Nisan ikisinde maaşlarda artış olck dediler .Allahtan korkun bu emekçi işçileri duyun ve kadroyu verinnn

Sosyal tesisler
Sosyal tesisler - 4 yıl Önce

Kadro yoksa oyda yok.ayni yerde çalışıyoruz üniversitesi sosyal tesisler de yarimiz kadro aldık yarimiz slamadik.hani şartsız herkes alacaktı.bizler salak değiliz az kaldı sandığa !!

Ali
Ali - 4 yıl Önce

26 ocak da joker olarak girdim 1 Nisa’nda işden çıkarıldım Emin’im bir çok kişi de benim gibi mağdurdur bu mağduriyetler göz önüne gelmeli inşAllah hepimiz için hayırlı haberler olur yeni khk da

denizz1
denizz1 - 4 yıl Önce

Sayın Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroglu Malatya'daki bir açıklamasında kamuda, doğum iznine ayrılan, askere gidenlerin yerine bakan geçici işçilere ilişkin de şöyle konuştu:
"Bizim kadro ile ilgili temel kriterlerimizden birisi 4 Aralık'ta fiilen çalışıyor olmak. Bazı kardeşlerimiz 4 Aralık'ta bu geçici, 'joker eleman' olarak kendilerini tabir ediyorlar biz öyle tabir etmiyoruz, biz geçici eleman diyoruz. Hizmet akitleri eğer feshedilmediyse hizmet akitleri askıdaysa 4 Aralık kriterine bakmayacağız ve bu kardeşlerimizin de kadroya geçişlerini gerçekleştireceğiz açıklamasında bulunmuştur.Sizden ricamız bizimde kadroya geçişlerimizi gerçekleştirmeniz ve kurumlara resmi yazı göndermeniz Sayın Bakanım 4 Aralık'dan sonra işe girmek bizim suçumuz değil.Bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz ekmeksiz kaldık işimize geri dönmek istiyoruz.Sizden bu açıklamayı göz önünde bulundurarak bir resmi yazı bekliyoruz.Hepimiz bu VATANIN evlatlarıyız LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN
ARTIK...

Magdur
Magdur - 4 yıl Önce

4 aralık 2nisan tarihleri arasında işe girenler de kadro istiyoruz. Ayrımcılık yapılıyor. Magduruz. Kadro istiyoruz.

Mukadim  akgün
Mukadim akgün - 4 yıl Önce

Eyyyyyyyyyyyy adalet eyyyyyy adalet devlet insani sokaga bırakırım aç susuz isyan ediyoruuuu

dursun çetinkaya
dursun çetinkaya - 4 yıl Önce

sayın cumhur başkanım 4 aralık sonra işe girdim hesabımız kesildi bizleride unutmayın