3600 Ek Gösterge ve Ek Ödeme Açıklaması! Ne Zaman Çıkacak?

Kamu kurumlarında 6 meslek grubuna 3600 ek gösterge ne zaman gelecek? Sağlık, PTT çalışanlarına yeni ek ödeme gelsin çağrısı. Memur-Sen açıklamaları haberde..

3600 Ek Gösterge ve Ek Ödeme Açıklaması! Ne Zaman Çıkacak?

3600 EK Gösterge Tüm Memurlara ve Öğrenim Ayrımı Olmadan Gerçekleşsin Çağrısı!

1 Mayıs işçi emek ve dayanışma günü tüm Türkiye’de kutlama mesajları ve tv ekranlarında taleplerin dile getirilmesi ile kutlandı.  İşçi ve memur sendikaları talepleri bir bir aktardı. Buna göre işçilerin düzelmesini istedikleri sorunlar ile kamu kurumunda çalışan memurlarda taleplerinde bazı başlıklar şu şekilde;

3600 EK GÖSTERGE TÜM MEMURLARA UYGULANSIN;

Kamu kurumlarında görev yapan sağlık personeli, öğretmen, polis memuru, din görevlilerine 3600 ek gösterge rakamlarının uygulanması ile emekli ikramiyelerinde ve emekli maaşlarında artışlar yaşanacak. 3600 ek göstergenin şuanda ne zaman çakacağı belli değil. Memur Sen ek gösterge artışının kapsamının genişletilmesini ve en kısa sürede düzenlemenin çıkmasını istedi. Daha fazla memuru kapsamasını ve öğrenim ayrımının olmaması gerektiği ifade edildi.

EMEKLİ MAAŞINA YANSIYACAK İKRAMİYE ARTIŞI;

Korona salgının sona ermesinden sonra kamu personellerinin ek ödemelerindeki ödeme oranlarının arttırılmasını ve emekli maaşı ve ikramiyelere yansıtılacak şekilde bir düzenleme yapılması gerektiği ifade edildi. Sağlıkta yıpranma tazminatlarında kapsam genişletilmeli ve süre yükseltilmeli sağlık çalışanlarından pandemi sürecinde vefat edenlere şehitlik verilmesi ve sağlık çalışanlarının tavandan ek ödeme yapılmalı, salgın tazminatı adı altında ödeme yapılması, PTT çalışanlarına da mali ve sosyal haklar verilmeli ihs sona ermeli yıpranma verilmeli denildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47
Mahmut 47 - 4 ay Önce

Hep aynı hikaye Allah var

Misafir
Misafir - 4 ay Önce

Bu gostergenin simdiye verilmemesi kanımca verilse bile çok oy kaybına sebeb olabilir insamlar usandı bıktı hep gündemde ama icraat yok

ÖĞRETMEN
ÖĞRETMEN - 4 ay Önce

3600 EK GÖSTERGEYİ BEKLERKEN EMEKLİ OLDUM.
BELKİ,İKİNCİ YAŞAMIMDA ALIRIM DİYE UMUYORUM.
NE DİYEYİM ;
ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN...

Emekli
Emekli - 4 ay Önce

Alırsınız bekleyin...

Özdemir mercankaya
Özdemir mercankaya - 4 ay Önce

3600 ek gösterge geçikti.verilen sözler unutuldu.memur sendikaları sustu.ses çıkmıyor.memurlar heyecanla bekliyor

Özdemir mercankaya
Özdemir mercankaya - 4 ay Önce

3600 ek göstergesinin gecikmesinin asıl sorumluları memur sendikalarıdır.siyasilerle kolkola gezen memursen başkanı ali yalçın etkili bir şekilde çalışmadı.

Özdemir mercankaya
Özdemir mercankaya - 4 ay Önce

3600 ek göstergesinin gecikmesinin asıl sorumluları memur sendikalarıdır.siyasilerle kolkola gezen memursen başkanı ali yalçın etkili bir şekilde çalışmadı.