36 Bin Polis Alınacağı Duyuruldu! Peki Kaç Bin PÖH Alınacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılı sonuna kadar 36 bin polis alımı yapmayı planlıyor. Peki kaç bin Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için öğrenci alımı yapacak.

36 Bin Polis Alınacağı Duyuruldu! Peki Kaç Bin PÖH Alınacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü yıl içerisinde on binlerce polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. Polis ve asker ihtiyacı her geçen sene arttığı için alınan polis ve asker sayısında da ciddi bir yükselme görülmektedir.

Buna göre POMEM mezuniyet töreninde konuşan Polis Akademisi Başkanı 2018 yılı sonuna kadar 49 bin mezun olan polis sayısını 85 bine çıkartmayı hedeflediklerini duyurdu. Buna göre 2018 yılında toplam 36 bin kişilik polis alımının hedeflendiği öğrenildi. Peki kaç bin kişilik PÖH alınacak?

KAÇ BİN POLİS ÖZEL HAREKAT ALINACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğünün seçkin kadroları arasında yer almakta olan Polis Özel Harekat PÖH sınıfı oldukça yoğun rağbet görmektedir. Peki 2018 yılı sonuna kadar kaç bin kişilik PÖH alımı yapılması planlanıyor?

Buna göre PÖH alımı için her hangi bir duyuru gelmedi ancak ortalama olarak 10 bin kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılması beklenmekte olup geriye kalan 26 bin kişiliğin 20 bini normal polis ve kalan 6 bini ise lise mezunu polis ile lisans mezunu komiser yardımcısı sınıfı için gerçekleştirilebileceği tahmin edilmektedir. Polis alımı ilanları yayımlandıkça İşin Olsa olarak sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz. İlanlardan ilk haberdar olmak için aşağıdaki linkten bizleri mobil uygulamamız aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Bildirim Almak İçin: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 21:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 6 yıl Önce

PÖH bekliyoruz lise mezunu kpps şart olmasin InşAllah

demet
demet - 6 yıl Önce

Lise mezunu dahilinde bayan pöh kontenjan hakkı talep ediyoruz lütfen bu kez dikkate alınalim.aylardir iptal edilen bayan pöh için sesimizi duyurmaya çalışıyoruz

Ali
Ali - 6 yıl Önce

Lise mezunu poh alinsin

okan
okan - 6 yıl Önce

en az lise mezunu pöh alımı olsun

ÖMER
ÖMER - 6 yıl Önce

LİSE MEZUNU PÖH ALIMI OLSUN 1 YILDIR BEKLİYORUZ ÖNÜMÜZÜ AÇIN ARTIK 10 BİN PÖH ALIMI OLMALI LİSE MEZUNU

Halis Özkan
Halis Özkan - 6 yıl Önce

İyi akşamlar ben lise mezunuyum olur muyum

Fırat
Fırat - 6 yıl Önce

Kpss aranmasın lise mezunu alınsın artık

Gözde
Gözde - 6 yıl Önce

Bayan alımları da olsun lütfen boy dusurulsun

harun
harun @Gözde - 6 yıl Önce

kadınlar alınsın ama erkekler neden durdurulsun dağa taşa da mı siz çıkacaksınız sokaklar bile uygun değil artık şimdi tamam ayrım yapmıyorum ama. dağ kötüdür sokaklar kötüdür. erkek dağda sokakta yakalansa öldürülür kadın dağda yakalansa ne yaparlar tecavüzden tut sonuna kadar kullanırlar sonra öldürürler biz kadınlarımızı çocuklarımızı korumaya gidiyouz canımız pahasına siizler evinizde oturun öğretmen hemşire meslek dalları var ne güzel onları yaptın hem rahat güzel sizler için .. bu yazdığım yazıyı lütfen yanlış anlama Allah gine de hayırlısını eğlesin bahtın açık olsun