3 İlde Sokakta Sigara İçmek Yasaklandı! Yeni Koronavirüs Tedbiri!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında il hıfzıssıhha Kurulları tarafından yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Vaka artışını önlemek için 3 ilde dışarıda sigara içmek yasak hale getirildi. Hangi illerde sigara içme yasağı var haberde

3 İlde Sokakta Sigara İçmek Yasaklandı! Yeni Koronavirüs Tedbiri!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden bir tanesi de sokağa maske yasağıdır. Türkiye genelinde haneler dışında her yerde maskesiz dolaşmak yasaklandı. Buna göre bazı vatandaşlar sigara içmek amacı ile maskesini çıkartmaları nedeniyle bazı illerde yeni bir covid-19 tedbiri geldi. Dışarıda sigara içmek yasaklandı.

3 İLDE SİGARA YASAĞI;

Türkiye genelinde yapılan denetimlerde 378 iş yeri kapatıldı ve 1 milyon kişinin yurtlarda karantina altında olduğu açıklandı. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan tedbirler kapsamında Giresun, Erzincan ve Ordu'nun Altınordu ilçesinde sigara içmek yasaklandı. Erzincan ilinde bahçelerde parkta ve dışarıda pazarlarda sigara içmek yasaklandığı açıklandı. Kurallara uymayanlara idari para cezası ile adli işlem başlatılıyor.

Ordu ilinin Altınordu ilçesinde Sırrıpaşa ile birlikte 3 ilçede sokaklarda pazarlarda ve açık alanlarda sigara içmek yasaklandığı açıklandı. Son olarak sigara yasağı olan illerden bir tanesi de Giresun ili olarak açıklandı. Yeni kararlar alındığında aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE