3 Haftalık Tam Kapanmada Hangi İş Yerleri Açık Olacak?

3 haftalık tam kapanmaya geçiliyor. Peki bu süreçte hangi iş yerleri açık olacak? Açık kalacak iş sektörlerinin listesi yayımlandı mı?

3 Haftalık Tam Kapanmada Hangi İş Yerleri Açık Olacak?

26 Nisan tarihli kabine toplantısı sona erdi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her zaman olduğu gibi yine gündemin önemli başlıkları hakkında bilgi verirken bazı konularda da açıklama yaptı. Buna göre başarılı bir şekilde devam eden korona virüs ile mücadele kapsamında maalesef vakaların oldukça yüksek olması sebebinden dolayı tam kapanmaya gidilmesi uygun bulundu. Kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı ve üç hafta sürecek tam kapanmanın 81 şehirde uygulanacağı belirtildi. Peki hangi iş yerleri açık olacak?

Hangi İş Yerleri Açık Olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından genelge yayımlandığı anda hangi iş yerlerinin açık olacağı resmi olarak duyurulacak. Şu anda resmi bir bilgi yok ancak uzmanlardan gelen bilgilere göre fırın, market, manav, özel ve devlet hastaneleri, eczaneler, kafe ve restoranlar (sadece paket servis), üretim fabrikaları, haber şirketleri, dizi-film çekim bölümleri, tarım kuruluşlarının açık olacağı ön görülmektedir. Bunların haricinde banka, PTT şubesi gibi para çekim ya da ödeme noktalarında nöbetçi sisteme gidilebileceği ve büyüklüğe bağlı olarak ilçelere birkaç tane yerde şubelerin açık kalması olasılığı da ön görülen konular arasında yer almaktadır. Öte yandan açık olacak iş yerlerinde de çalışma saatlerinde bazı değişikliklerin olacağı tahmin edilmekte muhtemelen akşam 17.00'dan sonra onlarında kapanacağı ön görüleri bulunuyor.Genelge yayımlandığında ilk haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 22:18
YORUM EKLE