3 Bin Kişiye Bin 300 TL Çocuk Yardımı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanı Selçuk 3 bin kişiye 1300 TL çocuk yardımında bulunulacağını belirti. Yardım başvuruları ve detaylar için haberimizi inceleyiniz.

3 Bin Kişiye Bin 300 TL Çocuk Yardımı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

Bakan Selçuk tarafından açıklanan duyuruda belirli illerde yaşayan 3 bin vatandaşa bin 300 TL çocuk yardımı yapılacağı açıklandı. Buna göre Ankara, İstanbul, İzmir'de 0-24 aylık çocuk sahibi olan sigortalı annelerin yararlanabileceği projeyle, 3 bin 700 anneye bakıcılara aktarılmak üzere her ay 1300 lira çocuk bakım desteği verilecek. Açıklamaya ilişkin detaylar ise haberin devamında yer alıyor.

Selçuk Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Selçuk, "Projemize, Ankara, İstanbul ve İzmir'de çocuğuyla birlikte ikamet eden, sigortalı işçi statüsünde tam zamanlı çalışan, 0-24 aylık çocuğu olan ve 0-36 ay çocuk bakımını kapsayan eğitim aldığını diplomayla veya İŞKUR, Mesleki Yeterlilik Kurumu ya da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika ile ispatlayan bakıcı istihdam eden anneler başvurabilecek. Çalışan anne desteği kapsamında aylık yaklaşık 1300 lira (200 avro), engelli çocuğu olan annelere ise aylık 1625 lira (250 avro) civarında mali destek sağlanacak. Bu destek anneler üzerinden belgeli bakıcılara aktarılacak. Proje desteği 3 yıl devam edecek" ifadeleri ile yapılacak olan yardımı açıkladı.

Başvurular 13 Kasım’da

İlgili destek için Ankara, İstanbul ve İzmir'de yaşayan ve 0-24 aylık çocuk sahibi olan, sigortalı 3 bin 700 anneye bakıcılara aktarılmak üzere her ay 1300 TL tutarında çocuk bakım desteği sağlanacak. Destekten yararlanmak isteyenler için Bakan Selçuk”Sloganı 'Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır' olan projemize başvurular internet üzerinden e-devlet şifresi ile yapılabilecek. Ön kayıtlar 13 Kasım Çarşamba saat 14.00'te alınmaya başlanacak, kesin kayıtlar ise 26 Kasım Salı alınacak” ifadeleri ile kayıt hakkında bilgileri duyurdu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya Tarhan
Hülya Tarhan - 2 yıl Önce

Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum devletimizden yardım talebinde bulunuyorum