29 Öğrenci Isparta'da yediği tavuk dönerden zehirlendi

29 Öğrenci Isparta'da yediği tavuk dönerden zehirlendi.Girmiş olduğu  TEOG sınavından tam puan alan 14 yaşında olduğu öğrenilen Ece Su Kayacan ise hastanede tedavi altına alındı.

29 Öğrenci Isparta'da yediği tavuk dönerden zehirlendi
29 Öğrenci Isparta'da yediği tavuk dönerden zehirlendi.Girmiş olduğu  TEOG sınavından tam puan alan 14 yaşında olduğu öğrenilen Ece Su Kayacan ise hastanede tedavi altına alındı.ISPARTA'da tavuk dönerden zehirlenen 29 öğrenci tedaviye alındı. TEOG sınavında tam puan olan 14 yaşındaki Ece Su Kayacan da hastanede tedaviye alındı.
Isparta'da dün ve önceki gün mide bulantısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastanelere başvuran 12- 14 yaş arası 29 öğrenciye gıda zehirlenmesi teşhisi konuldu. Kent merkezindeki bir restorandan tavuk döner yediğini söyleyen öğrenciler tedaviye alındı. Öğrencilerden 4'ünün tedavisi sürerken, diğerleri taburcu edildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin tavuk döner yediği restoranla ilgili inceleme başlattı.
Ocak ayında yapılan TEOG sınavında birinci olan Nazmi Toker Ortaokulu öğrencisi Ece Su Kayacan da tavuk dönerden zehirlendiği için Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedaviye alındı. İki gün sonra yapılacak 2'nci dönem TEOG sınavına hastanede hazırlanmak zorunda kalan Ece Su Kayacan, arkadaşları ile tavuk döner yedikten sonra gece evde rahatsızlandığını anlattı. Daha sonra hastaneye gittiğini aktaran Kayacan, diğer arkadaşlarının da aynı şikayetle hastanelere başvurduğunu kaydetti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE