27. Dönem POMEM Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkalığının 27. dönem POMEM polis alımı ilanına adaylar gözlerini çevirdi. Yeni dönem polis alımı ne zaman yapılır?

27. Dönem POMEM Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığına bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğünün personel eksikliği doğrultusunda her sene yeni polis alımları gerçekleştirmeye devam etmektedir. En son 26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM alımı ilanı yayımlandı ve Türkiye geneli söylentilere göre 100 bin civarı başvuru alındı. Adayların yoğun rağbet gösterdiği ilan için toplam 7 bin kişilik polis alımı gerçekleştirildi ancak 26. dönem POMEM polis alımı sonuçları henüz açıklanmadı. Kazanamayan çok sayıda aday yeni dönem alımların ne zaman yapılacağını ve 27. dönem POMEM polis ilanının ne zaman duyurulacağını merak etmektedir.

27. DÖNEM İLANI NE ZAMAN ÇIKACAK?

27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis alımının hangi tarihte yayımlanacağına yönelik net bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak İşin Olsa olarak yaptığımız değerlendirmeler neticesinde Mart ayı içerisinde polis okulunda mezun olacak öğrenciler bulunduğu için boşluğun olacağını düşünmekteyiz. Şu anda polis okulu 26. dönem polis okulunu kazanan adaylar ile tamamen dolacak. Ancak mart ayında mezun olacak olan adaylar için okula yeni öğrenci alımların yapılmasını bekliyoruz.

Mart ayında boşalacak olan okul için 27. dönem POMEM polis alımı ilanı yayımlanabilir fakat bu ilan Şubatta mı yayımlanır, Martta mı Nisanda mı yayımlanır net olarak bilinmemektedir. Yine bu ilanın polis için yayımlanacağı da kesin değil. Öyle ki polis okulundaki boşalacak olan kadro için polis memuru almak yerine Polis Akademisi Başkanlığı bekçi alımı da yapabilir bu kurulun vereceği bir karardır.

YORUM EKLE