27. Dönem POMEM Parkur Değişecek Mi? Eski Parkura Geçilir Mi?

27. dönem POMEM ilanı 2020 yılında yayımlanacak peki parkur değişecek mi, eski parkura geçilecek mi?

27. Dönem POMEM Parkur Değişecek Mi? Eski Parkura Geçilir Mi?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınan karar ile son alım yapılan 26 dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'de ciddi bir değişiklik yapıldı ve parkur'a bir ekstradan istasyon hareketleri ilave edildi. Öyle ki sınav gününe bir haftadan bile az bir süre kalan ve eski parkura göre çalışan adaylar hemen yeni parkura çalışmaya başladı ve sınava yeni parkur ile çalıştı.

26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e giren adayların İşin Olsa ekibimize yazdığı bilgilere göre parkurda her 100 kişiden neredeyse 90'ının elendiği ve bir çok grupta 10 kişinin dahi geçemediği belirtildi. Parkurun zorlaşmasından sonra bir çok aday tekrar eski parkura geçilmesini talep ediyor. Peki parkur değişir mi, eski parkura geçiş yapılacak mı?

PARKUR TEKRAR DEĞİŞİR Mİ?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafıdan alınan karar doğrultusunda parkur sistemi değiştirildi. Eski parkur daha kolay olduğu ve bu parkura katılan adayların neredeyse hiçbirinin elenmediği bilindiğinden dolayı mülakata çok sayıda aday katılıyordu ve komisyon tarafından zorlu yaşanıyordu. Ancak sistemin değişmesinden sonra mülakata sayılı aday katılmaya başlandı ve komisyon daha net bir şekilde adayları sorgulama fırsatı buldu. Bu sebepten dolayı parkurun değişmesi beklenmiyor ancak bu sene lisans mezunları için alınan kadronun dolmaması beklendiğinden dolayı parkurun tekrar değişebileceği de ön görülebilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kumru
Kumru - 9 ay Önce

Boy konusunda çalışma yapacağız demişti bakanımız çok emek verdim parkuru fişek gibi geçmeme rağmen bir buçuk cmle elendim parkura dahi kalamadım boy konusunda düşürürüz demişti en azından 1,60 olsun

Pomemadayı
Pomemadayı - 9 ay Önce

26.dönem nezaman açıklanır ? Bununla ilgili bir haber yaparsanız eğer...