27. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Hangi Tarihte Olacak?

27. dönem POMEM yeni döneme 10 bin polis memuru alımı hangi tarihte olacak? İhtimallere göre değerlendiriyoruz.

27. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Hangi Tarihte Olacak?

26. dönem POMEM alımları geçen sene tamamlandı ve 800 kişilik birinci yedeklerde şu anda eğitime alınırken ikinci yedek çağrımları da gerçekleştirecek. 26. dönem POMEM'i kazanamayan adaylar şimdi gözlerini 27. dönem POMEM'e çevirdi. Peki 27. dönem POMEM 10 bin kişilik polis memuru alımı ne zaman yapılacak, polis memuru alımı için ihtimalleri detaylı bir şekilde değerlendiriyoruz.

Kasım Ayında İlan Beklenmiyor

POMEM 10 bin kişilik polis memuru alımı için Kasım ayında alım beklenmiyor. Buna göre Kasım ayının ilk iki haftasında ilanın yayımlanacağına yönelik haberler bulunuyor ancak buna İşin Olsa ekibi olarak oldukça düşük ihtimal olarak bakıyoruz çünkü henüz ön lisans KPSS sonuçları açıklanmadı.

Önlisans Beklenecektir

Lisans mezunu adaylar 22 Ekim itibari ile KPSS sonuçlarına ulaştı ve 60 ile üzerinde puan alan adaylar müracaatlarını gerçekleştirebilecektir. Ancak POMEM alımı sadece lisans mezunları arasından yapılmıyor öyle ki ön lisans mezunlarından da alım gerçekleştirilmektedir. Önlisans mezunu adaylar KPSS'ye 25 ekim tarihi ile girdi ve sonuçlar 26 kasım tarihinden sonra açıklanacak bu sebepten dolayı alımın 26 kasım öncesinde yapılmasına çok düşük ihtimal ile bakılmaktadır.

26. dönem POMEM'de yedek çağrımları daha yeni yapıldı ve okullarda korona virüs tablosu dikkatli bir şekilde takip ediliyor. Bu sebepten dolayı henüz 27. dönem POMEM ilanına yönelik hazırlığın başlamış olmasına da düşük ihtimal olarak bakılmakta olup yüksek ihtimal ilan gelecekse 2021 yılı içerisinde Aralık ayında duyurulacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dhsgsg
Dhsgsg - 2 yıl Önce

2021 aralık mı yani

Someone.
Someone. - 2 yıl Önce

2021 mi?

Someone.
Someone. - 2 yıl Önce

2021 mi? 2019 alımını 2020 ye alırlar .2020 alımını da 2021 e oh ne ala memleket. Umurlarında değil kimse. Süreç kötü, şartlar uygun değil diyorsunuz ama hayat kısıtlı da olsa her türlü devam ediyor. Kimse kimseyi yemesin. Nabza göre şerbet yapıyorsunuz başka bir şey değil. Kuzulaştırdığınız bir neslin sonu budur bravo hükmet.

Ali ali
Ali ali - 2 yıl Önce

Hep polis aliyorlar ögretmen alin atama zaten son care pomem atanamayan polis oluyor