26. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 26. dönem POMEM sınavları sona erdi. Peki mülakatı geçen adaylar için sonuçlar ne zaman açıklanacak?

26. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz ay yayımlanan ilan ile 26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ilanı kamuoyuna duyuruldu. Lisans ve önlisans, kadın ve erkek adaylardan oluşan toplam 7 bin kişilik polis alımı yapılacağı belirtildi ve Türkiye geneli başvurular yapıldı. Resmi makamlardan ne kadar başvuru olduğu bilinmiyor ancak ön görülere bakıldığında en az 100 bin adayın 26. dönem POMEM alımına başvuru yaptığı tahmin edilmektedir. 26. dönem POMEM alımları için mülakat süreçleri Kasım ayında başladı ve Aralık ayının ilk haftasında da devam etti. İlk etapta erkek adaylar çağrılırken devamında ise kadın adaylar mülakatlara çağrıldı.

SONUÇLAR NE ZAMAN DUYURULACAK?

26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM mülakat süreçleri Aralık ayının ilk haftası itibari ile sona erdi. Buna göre adayların bir kısmı ön sağlık, fiziki yeterlilik parkurlarında elenirken bir çok aday tüm aşamaları başarılı bir şekilde geçerek mülakata kadar yükseldi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak. Buna göre resmi bir duyuru yok. Fakat sonuçların Aralık ayının sonuna doğru ya da Ocak ayının başına doğru açıklanması ilgili sonuçların açıklanmasından sonra ise adayların kazandıkları POMEM'e kesin kayıt işlemlerini şahsen yaptırması beklenmektedir. Kesin kayıt yaptırmaya adaylar yerine EGM tarafından belirlenen yedek adaylar çağrılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 06:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Barab
Barab - 10 ay Önce

Heyecanla bekliyorum sonucu.Kpss 82 spor 60