26. Dönem POMEM Mülakata Kalan Lisans Mezunlarına Sevindirici Haber

26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'de mülakata kalan lisans mezunlarına sevindirici haber. Kazanma olasılıkları yüksektir.

26. Dönem POMEM Mülakata Kalan Lisans Mezunlarına Sevindirici Haber

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2019 yılı tamamlanmadan polis alımı yapıldı. Buna göre 26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ilanı yayımlandı ve ön lisans ile lisans mezunu adaylar müracaatlarını tamamladı. Ön sağlık, fiziki yeterlilik testi ve mülakat tarihleri aynı gün yapıldı ilgili işlemler Kasım ayının son haftasından başlayarak sırası ile her gün yapıldı ve Aralık ayının ilk haftasının sona ermesinden sonra tamamlandı. Buna göre 26. dönem POMEM'de parkur değişti ve önceden rahat bir şekilde geçen adayların çoğu geçemedi öyle ki her grupta neredeyse sadece sayılı kişilerin mülakata kaldığı görüldü.

LİSANS MEZUNLARININ KAZANMA ŞANSI YÜKSEK

26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılan son alımda fiziki yeterlilik parkuru değiştirildi ve zor etaplar yerleştirildi. Etaplar zorlaştığı için kimi adaya +10 saniye kimi adaya +5 saniye gibi ek süre konulmuş gibi oldu. Buna göre polislik sınavına giren adayların yorumları incelendiğinde mülakata kalanların gözle rahat sayılacak kadar kişi olduğu belirtildi. Durum böyle olunca lisans mezunu olup mülakata katılan adayların şansı oldukça yükseldi hatta bazı ön görülere göre lisans mezunları için kadronun dolamayacağı dahi tahmin ediliyor. Mülakatta büyük pot kırmayan lisans mezunlarının kazanabileceği tahmin edilmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
lisans mezunu polis adayı
lisans mezunu polis adayı - 10 ay Önce

İNŞALLAH dediğiniz gibidir

Ahmet eren
Ahmet eren - 7 ay Önce

Sanki sadece lisanlar giriyor bu sınava ? İnşAllah önlisanslar içinde kontenjanı artırırlar aminnnn inşAllah

Polisolmak
Polisolmak - 10 ay Önce

Sanmiyorum

Burak Çakır
Burak Çakır - 9 ay Önce

Rabbim gönülden isteyenlere nasip etsin bende dahil inş hayrlsysa olsun

Hayrettin
Hayrettin - 8 ay Önce

Bayanlarda durum nasıl

Tolgahan
Tolgahan - 7 ay Önce

Abartıyorlar ama gerçekten %25 lik bi kesim başarılı oldu. 40 kişide 8-9 max geçiyo diyodu bize orda ki polisler bakalım ne olucak