25 Yaş Sınırı Artık 30 Oldu! Mahalli İdarelere İçişleri Bakanlığından İzin Alınacak

Mahalli idarelere artık memur alımları İçişleri Bakanlığının izni ile gerçekleşecek. İlk defa mahalli idarelere ataması yapılacak olan ve Belediyelerin itfaiye ile zabıta teşkilatlarına gerçekleşecek olan personel alımlarına ilişkin şartlar değişti.

25 Yaş Sınırı Artık 30 Oldu! Mahalli İdarelere İçişleri Bakanlığından İzin Alınacak

Belediyelerin İtfaiye ve zabıta birimlerine personel alınmasına ilişkin artık şartlar 3 ayrı yönetmelikle belirlenecek. İlk defa mahalli idarelere atanacaklar için sınav ve atama yönetmeliği, belediye itfaiye yönetmenliğinde Ayrıca Belediye zabıta yönetmenliğinde yapılacak olan değişiklik yapılmasına dair açıklanan yönetmenlik resmi gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

Artık Belediye bünyesine alınacak olan zabıta memuru, itfaiye eri, İl Özel idareleri ve bunlara bağlı olan kuruluşlar ile birlikte mahalli idareleri, ayrıca döner sermaye kuruluşları memur statüsünde personel alımları yeni düzenlemeler kapsamında gerçekleşecek.

Açıklanan yeni yönetmelikle birlikte mahalli idareler atama yapmayı düşündükleri kadro ve ünvanlar ile birlikte sayılar için öncelikli olarak İçişleri Bakanlığı'ndan izin almak zorunda. Personel alımları için idare bünyesinde ise 5 kişilik sınav Komisyonu oluşacak. Gerçekleşecek olan sınav ile ilgili  her işlemi komisyon yapacak. Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi üzerinden ataması gerçekleşecek olan memur kadroları ve nitelikler 15 gün önceden duyurulacak. KPSS başarı puanına göre en yüksek puan almış olan adaylardan başlanarak alımlar gerçekleşecek. En fazla atama gerçekleşecek olan boş kadro sayısının 5 katı oranında ise aday sınava çağrılacak. En önemlisi atamaya esas başarı puanı idare tarafından yapılan yazılı ve sözlü giriş sınavı puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecek. 

Belediye, zabıta ve itfaiye alınlarındaki 25 yaş sınırı ise artık 30 yaş olarak düzenlendi. 30  yaşını doldurmamış olan adaylar başvurularını yapabilecekler Belediye, zabıta ve itfaiye alımlarına.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ghn
Ghn - 3 yıl Önce

Obarak,reisiye ah çözümü bulmuş gençlik kolları güçlenir, sıkı elenir sık dokanır(i si yok ama anladınız siz niye dokanacağını) ama çözüm mü? Tartışılır, böylede munafıklık artınca %80 oy bile gözükse bir anca 40 kar seviyesine inebilir sanıyorlar ki akıl verdim şimdi ama verdiğim akılı uygulamayı her yürek kaldıramaz