24 Nisan PTT ve Bankalar Açık Olacak mı? Kamu ve Özel Hangi Kurumlar Açık?

Koronavirüs nedeniyle ülke genelindeki 31 şehirde sokağa çıkma yasağı var. Diğer illerde ise kamu kurumlarında idari izin verildi. Buna göre 24 Nisan 2020 cuma PTT ve Bankalar açık olacak mı? (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıf Bank ve özel bankalar) Bugün hangi kurumlar açık olacak?

24 Nisan PTT ve Bankalar Açık Olacak mı? Kamu ve Özel Hangi Kurumlar Açık?

Yeni tip koronavirüs Covıd-19 virüsünün ülkemizde yayılımın önüne geçilmesi için dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de bazı tedbirler alınmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi ekonomik alanlarda bazıları ise sosyal mesafeyi azaltacak önlemler olarak ortaya çıkıyor. Sokağa çıkma yasağı uygulaması da bu önemlerden bir tanesi olarak 31 şehirde 24 Nisan tarihinde uygulanacak. Diğer illerde ise bu uygulama yapılmıyor. Bugün hangi kurumlar açık olacak? 24 Nisan PTT açık mı? 24 Nisan bankalar açık mı sorularının cevabı şu şekilde;

4 ADIMDA NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLAYACAK;

Koronavirüs günlük vaka sayılarında rakamlar açıklanmaya devam ediyor. Üzücü olarak ifade edilmek gerekirse vefat eden sayısı 117 kişi olarak açıklandı. Olumlu olarak açıklanan kısımda ise iyileşen sayısı hızla artış gösteriyor. Vaka sayısına yakın bir seyir göstermesi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ilk kez virüsü kontrol altına aldık açıklaması normalleşme adımları için planların yapılmasına neden oldu. 4 aşamalı bir normalleşme tablosu ise vaka sayısının tamamen bitmesi ile bir çok ilde normale dönmesi bekleniyor.

BUGÜN AÇIK OLACAK KURUM VE İŞLETMELER;

24 Nisan tarihinde ülke genelinde kamu kurumlarındaki personeller idari izinli sayılacaklar. Asgari sayıda zorunlu olan yerlerde personelin bulundurulması kaydı ile bir çok kurumda işlem yapılması beklenmiyor. Diğer yandan 31 büyükşehirde marketlerin çalışma saatleri 09:00 ile 14:00 saatleri arasına sınırlandırıldı. Açık olacak işletmeler arasında sadece zorunlu ihtiyaçların olduğu alanlarda bir serbestlik söz konusu olacak. PTT kurumları da bugün 24 nisan tarihinde kapalı olacak. Banka şubelerinde ki durum ise şu şekilde olacak.

BANKALAR BU GÜN AÇIK MI?

31 ilde banka şubeleri kapalı olacak. Şube çalışanları e-posta ve ya telefon bankacılığı üzerinden hizmet vermeye devam edecekler. Ayrıca son ödeme tarihi cuma olan bankacılık işlemleri için internet bankacılığından ödemelerinizi yapmanız önem arz etmekte. Sokağa çıkma kısıtlaması olmayan illerde özel bankalar açık olabilecekler. Bunun için bankanın müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

YORUM EKLE