24 Nisan Cuma günü Marketlerin Çalışma Saatleri! Sabah Kaçta Açılacak ve Kapanış Saati!

24 Nisan 2020 cuma günü İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelgeye göre marketler açık olacak. Sabah kaçta açılacak ve akşam kaçta kapanacak? Ramazanın ilk günü marketlerin çalışma saatleri ile ilgili gelişmeler haberde..

24 Nisan Cuma günü Marketlerin Çalışma Saatleri! Sabah Kaçta Açılacak ve Kapanış Saati!

24 Nisan cuma marketlerin çalışma saatleri belli oldu. Ramazan'ın ilk gününde sokağa çıkma yasağı uygulaması ile birlikte ilk kez marketlerde açık oldu. Bugün 31 şehirde yapılan uygulamada vatandaşlar adresine en yakın marketten alış verişlerini yapabildiler. Araba ile seyahat etmeden sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılan alışverişler Ramazan hazırlıkları nedeniyle devam etti.

MARKETLER KAÇTA AÇILACAK?

İçişleri Bakanlığının açıkladığı genelgeye göre 4 günlük sokağa çıkma yasağında ilk iki gün bazı saatlerde gıda marketlerinin açılması diğer iki günde ise kapalı olmasına karar verilmişti. Bim, A101, Şok, Migros marketleri ve diğer bakkallar sabah 09:00'da açılacak. Bu marketlerde alışverişe 20 yaşın altındaki vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar gidemeyecekler. Bu yaş aralığındakiler alışveriş yapabilecekler. Marketlerin akşam kapanacağı saat ise 14:00 olarak açıklandı. Belirtilen saat aralığında paket servisi de yapılabilecek.

25 ve 26 Nisan cumartesi ve pazar günü fırınlar açık olacak. BİM, Şok, A101 Migros marketleri kapalı olacak. Sokağa çıkma yasağı 26 Nisan pazar gecesi 00:00'da sona erecek.

AÇIK OLACAK İŞLETME VE KURUMLAR HANGİLERİ;

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 23:06
YORUM EKLE