24 Haziran Seçim Sonuçları Anketi! Partilere Göre Oy Dağılımı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçim sonuçları anketini sizlerle paylaşıyoruz. Partilere göre oy dağılımı nedir, AKP, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP yüzde kaç oy alacak?

24 Haziran Seçim Sonuçları Anketi! Partilere Göre Oy Dağılımı

24 Haziranda yapılacak olan erken seçime her geçen gün giderek az zaman kalıyor ve tüm siyasi liderler Türkiye'nin dört bir yanında seçim vaatleri hakkında seçmenlere bilgi vermek için mitingler düzenlemeye devam ediyor. Seçmenlerin büyük bir bölümü şimdiden seçim sonuçları anketlerine bakarak hangi partinin önde gittiğini merak etmekte olup İşin Olsa ekibi olarak bizlerde gerek kendi yaptığımız gerek ise diğer yapılan seçim sonuçları anketini siz okurlarımıza paylaşmaya devam ediyor. Peki 24 Haziran milletvekili seçim sonuçlarında son durum nedir, AKP, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP yüzde kaç oy alaca, partilere göre oy dağılımı nedir?

HANGİ PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIYOR?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimi sonuçları anketine detaylı bir şekilde bakıldığında Adalet ve Kalkınma Partisi AKP'nin yüzde 38, Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin yüzde 19 - 20, İYİ Partinin yüzde 16 - 17, Milliyetçi Hareket Partisi MHP'nin yüzde 5 ve Halkların Demokrasi Partisi HDP'nin yüzde 8 civarı oy aldığı görülmektedir. Geriye kalan yüzde 13'lik oy dilimi ise diğer partiler arasında ve geçersiz, kararsızlar arasında dağılmaktadır. Seçime her geçen gün farklı firmalar tarafından yapılan seçim sonuçları anketi oy oranlarında sıklıkla değişiklikler meydana geliyor. Yeni seçim sonuçları anketi sunuldukça sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI ANKETİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 07:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kemal
ali kemal - 4 yıl Önce

AKP mhp ve bbp yanına almakla hata yapmış

Akp
Akp - 4 yıl Önce

Akp

KORAY
KORAY - 4 yıl Önce

Üç hilal altında birleşemeyenler ampulun etrafında birleşti.

Angarali
Angarali - 4 yıl Önce

Üç lider parti akp,mhp ve bbp sonuna kadar destekliyoruz söz konusu vatansa gerisi tezarufdur ne mutlu türk'um diyene.....