24 Haziran Milletvekili Seçim Sonuçları Anket! AKP, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP Kaç Oy Alıyor?

24 Haziran 2018 TBMM Milletvekili seçim sonuçları anketi yayımlandı. Peki AKP, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP yüzde kaç oy alıyor? Milletvekili seçimi hangi parti kaç oy alıyor, partilere göre yüzdelik oy dağılımı detaylarını sizler için paylaşıyoruz.

24 Haziran Milletvekili Seçim Sonuçları Anket! AKP, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP Kaç Oy Alıyor?

24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye önemli bir seçime gidecek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Cumhurbaşkanını seçecek olan Türkiye yine Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de görev yapacak milletvekilleri için de oy kullanacaklar. İşin Olsa ekibi olarak seçim haberlerini dikkatle takip ediyoruz ve son dakika seçim sonuçları anketlerini sizlere paylaşmaya devam ediyoruz.

Öyle ki 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak milletvekili seçimi için anketler yapılmaya devam ederken İşin Olsa olarak bizlerde okurlarımız ile anketler yapmaya devam ediyoruz. Peki milletvekili seçim sonuçları anketi son durum nedir? Hangi parti yüzde kaç oy alıyor? AKP, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP oy oranları nedir? Tüm detayları sizlere paylaşıyoruz.

HANGİ PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIYOR?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimi sonuçları anketine detaylı bir şekilde bakıldığında Adalet ve Kalkınma Partisi AKP'nin yüzde 38, Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin yüzde 19 - 20, İYİ Partinin yüzde 16 - 17, Milliyetçi Hareket Partisi MHP'nin yüzde 5 ve Halkların Demokrasi Partisi HDP'nin yüzde 8 civarı oy aldığı görülmektedir. Geriye kalan yüzde 13'lik oy dilimi ise diğer partiler arasında ve geçersiz, kararsızlar arasında dağılmaktadır. Seçime her geçen gün farklı firmalar tarafından yapılan seçim sonuçları anketi oy oranlarında sıklıkla değişiklikler meydana geliyor. Yeni seçim sonuçları anketi sunuldukça sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI ANKETİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recepgülegüle
Recepgülegüle - 4 yıl Önce

Hayatınız yalan anketlere bi bakyom meral Akşener tayyipi bile geçmiş sizin istemenizle olmuyor bu iş muharrem ince kazanacak siz hayal alaminde yaşamaya devam edin

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Oylar çalınmazsa ak parti biter bu seçim adil olursa tabi

ibrahim
ibrahim - 4 yıl Önce

anketler şaşaırtıcı 10 milyon kararsız insan var onların oyu belirleyecek anormal bir olay olmassa büyük ihtimalale ak parti tekrar iktidar ama karışık bir olay olursa durum değişir 10 milyon oy var nereye atılacağı belli değil ortada