24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Anketi! Çarpıcı Oy Dağılımı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları anketi yayımlandı. Çarpıcı sonuçlar ile hangi Cumhurbaşkanı adayı yüzde kaç oy alıyor? Tüm adayların Cumhurbaşkanlığı seçim anketi oyu nedir?

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Anketi! Çarpıcı Oy Dağılımı

Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde ok önemli bir seçime gidecek. Öyle ki bu seçimde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Türkiye'yi yönetecek kişi belirli olacak. Bu sebepten dolayı 24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçim sonuçları büyük bir önem taşımaktadır. İşin Olsa ekibi olarak 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları anketini sizlerle paylaşıyoruz. Seçim sonuçları anketinde son durum nedir, hangi Cumhurbaşkanı adayı yüzde kaç oy alıyor?

Bilindiği üzere 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Selahattin Demirtaş katılacak. Bu adaylar arasından seçmenler istediği kişiye oy verebilecektir. Peki seçim sonuçları anketinde son durum nedir?

ADAYLARA GÖRE OY DAĞILIMI

Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmenler Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Selahattin Demirtaş adaylarından istediği kişiye oy verecektir. Yeni yayımlanan Cumhurbaşkanı seçim sonuçları anketlerine bakıldığında Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 40 - 41, Muharrem İnce'nin yüzde 24, Meral Akşener'in 19 aralığında oy aldığı görülmektedir. Geriye kalan yüzde 16'lık oy dilimi ise Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek, Selahattin Demirtaş, kararsızlar ve geçersizler arasında paylaşılmaktadır. Kararsızların kullanacağı oyların dağılımı da büyük önem taşımaktadır. Şu anki seçim sonuçları anketine bakıldığında Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağı görülmektedir.

PARTİLERE GÖRE OY DAĞILIMI BURADA

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 21:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE