24 Haziran Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı Seçim Sonuçları Anketi Duyuruldu! İşte Oy Oranları

24 Haziran'da yapılacak olan erken seçimde Cumhur İttifakı ve Millet İttifakının alacağı oy oranları seçim sonuçları anketi duyuruldu. İşte ittifakların oy oranları

24 Haziran Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı Seçim Sonuçları Anketi Duyuruldu! İşte Oy Oranları

24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye çifte seçime gidiyor. Buna göre bu tarihte Türkiye hem milletvekili hemde Cumhurbaşkanı seçimine gidecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Harekat Partisi Cumhur İttifakı ve Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ile Demokrat Parti ise Millet İttifakı çatısı altında birleşti.

Bu seçimde seçmenler istediği partiye ya da kurulan ittifaklara oy verebilecektir. Şu anda milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı ile Millet İttifakının oy oranları oldukça önemli bir gelişme olarak takip ediliyor ve İşin Olsa ekibi olarak bizlerde Cumhur İttifakı ve Millet İttifakının seçim sonuçları oy oranlarını sizlerle paylaşıyoruz.

İTTİFAKLARIN OY ORANLARI

Millet İttifakı resmi olarak kuruldu ve pek çok firma ya da anketör Cumhur İttifakı ile Millet İttifakının alacağı oy oranlarını incelemeye başladı. İşin Olsa ekibi olarak bizlerde anketlerimiz yapmaya devam ediyoruz. İttifaklar düşünülmediğinde MHP ile AKP'nin yüzde 50 - 52 arasında oy aldığı görülmektedir. Kurulan ittifaka destek verecek ve karşı çıkacak olanların oyları da düşünüldüğünde ortalama yüzde 48 - 52 arasında oy verilebileceği görülmektedir.

Millet İttifakında ise tek başına Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Partinin toplam yüzde 40 civarı oy oranı bulunmaktadır ancak ittifaka karşı olanlar ve destek verenlerinde oyları düşünüldüğünde ortalama Millet İttifakının yüzde 35 - 40 civarında oy alabileceği görülmektedir. Yeni anketler geldikçe sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

İTTFAK DÜŞÜNÜLMEDEN PARTİLERE GÖRE 2018 OY DAĞILIMI BURADA

CUMHURBAŞKANLIĞI 2018 SEÇİM SONUÇLARI ANKETİ

2018 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi! Kime Oy Vereceksiniz?

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 15:37

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
tayyar ağa
tayyar ağa - 2 yıl Önce

şu durumda hâla akp derse bu millet diyecek bişey yok

taner
taner @tayyar ağa - 2 yıl Önce

HALA AK PARTI SANANE BE ADAM MILLETIN KEYFININ KAHYASIMISIN SANAMI SORACAGIZ KIME OY VERIP VERMEYECEGIMIZI

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

Tayip erdogan nediyor akp ye vermiyen munafikdir bende diyorum asil akp ye oy veren munafikdir hirsiz Allah sizin sonuzu getirir insAllah hersey daha iyi olacak

Milat
Milat - 2 yıl Önce

Beyler şimdi daha erken bu anketler için. Çünki millet ittifakı yeni kuruldu, önümüzdeki günlerde millet ittifakı lehine bazı gelişmeler olacağı kanaatindeyim. Ancak her ne olur ise olsun bu anketleri haziranın birinci haftasında yapılması dahada iyi ve kesin sonuçlar verir. Çünki vatandaş halen millet ittifakını ve Cumhurbaşkanının diger adaylarını henüz tanımadı ve hatta adayların çoğu yüz bin imza olayının sonucunu bekliyorlar. Siz şimdi kamuoyunu yanıltmak için yapıyorsunuz gibi geliyor. Birde zaman dataldıkça, seçim yaklaştıkça kararsız seçmenlerin tercihleride netleşecek, belirtmeye başlayacaktır. Saygılarımla.

Tayyip
Tayyip - 2 yıl Önce

Kesinlikle ak parti

İsmail
İsmail - 2 yıl Önce

Sonuna kadar Ak parti ülkem için millet için..

ayık olun
ayık olun @İsmail - 2 yıl Önce

ak parti seni bugünlere getirdi başka bir parti olmadı uzun bir süredir. neredeyse tüm dünya ülkeleri karşısında cılız bir ülke haline gelmişiz ama halinden hayatından memnunsan tekrar akpye ver sen!.

Erhan
Erhan - 2 yıl Önce

57.4 oranda oyu alır

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

Tayip erdogan nediyor akp ye vermiyen munafikdir

tayfunaka@mynet.com
tayfunaka@mynet.com - 2 yıl Önce

ittifaka karşı olanlar ve destek verenlerinde oyları düşünüldüğünde ortalama Millet İttifakının yüzde 35 - 40 civarında oy alabileceği görülmektedir.