24. Dönem POMEM İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

24. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ilanı ne zaman yayımlanacak?

24. Dönem  POMEM İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesindeki polis ihtiyaçlarını Polis Akademisi Başkanlığı bünyesindeki eğitim kurumları aracılığı ile karşılamaktadır. Geçtiğimiz haftalardan beri basına sızan bilgi ile 24. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM alım ilanının en kısa süre içerisinde kamuoyuna duyurulacağı belirtilmekteydi ancak haberlerin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen halen Polis Akademisi Başkanlığı tarafından kamuoyuna resmi bir duyuru yapılmadı.

Polis Akademisi Başkanlığının 24. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis alımını ne zaman yapacağı belli oldu mu? Şu an için resmi kaynaklardan henüz bir bilgi verilmediği içi 24. dönem POMEM alım ilanının ne zaman yayımlanacağı bilinmemektedir. Bu yüzden adayların resmi ilanın yayımlanması için beklenmesi gerekmektedir.

Öte yandan alımın Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yoksa yine diğer sınıflar için mi yapılacağı bilinmiyor. Ancak 19. dönemden sonra PÖH sınıfına hiç alım yapılmadığı için adayların büyük bir çoğunluğu PÖH sınıfı için polis alımının yapılmasını talep etmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü sınıflara göre kontenjanları kontrol ettikten sonra Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden kamuoyuna Polis Meslek Eğitim Merkezi ilanlarını yayımlamaktadır. Öte yandan 24. dönem POMEM alım ilanının çok geç kalmadan önümüzdeki günler içerisinde açıklanması beklenmektedir.

POLİS ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 00:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
aday
aday - 5 yıl Önce

Kpss puan şartı bu yıl esit olsun önlisans kpss puanı düşsün

aday
aday - 5 yıl Önce

Kpss puan şartı bu yıl esit olsun önlisans kpss puanı düşsün

kerbela gewaşe
kerbela gewaşe - 5 yıl Önce

yaş 32 olsun