24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Başvuru Şartları Neler?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğüne 2019 polis alımları için geri sayım başladı! 24 Dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru şartları neler olacak? Kadın pöh alımları yapılacak mı son gelişmeler neler?

24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Başvuru Şartları Neler?

EGM POMEM, PAEM, PMYO PÖH kadrolarında polis alımları yapılacak

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 2019 yılı polis alımları için geri sayım başladı. Buna göre Polisa Akademisi Başkanlığı eğitim merkezlerinde görevlendirilecek olan polis memuru kadrolarındaki alımlar için geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamlar yaptı. Katıldığı bir panelde sorulara cevap veren Bakan Soylu, polis alımları ile kadın pöh alımları yapılacak mı sorusuna cevap verdi. Buna göre 2019 yılı polis alımları için çalışmaları devam ettiği açıklamaları geldi.

24. DÖNEM POMEM ALIMLARI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 23. dönem POMEM başvurularında sınav tarihleri ve sınav yerleri belli oldu. 24 dönem POMEM başvurularının ne zaman başlayacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Eğitim merkezlerinin planlamasına göre yakın bir tarihte ilanlar açıklanabilir. Adayların yaş şartında ve fiziki şartlarda hangi başvuru şartlarına sahip olmaları gerekiyor?

BAŞVURU ŞARTLARI;

POMEM alımlarında lisans ve önlisans mezunu adaylar ile yurt dışı ilgili bölümlerden mezun olarak YÖK denkliği bulunan adayların bu alımlarda eğitim şartlarını taşıyacaklar. Ayrıca yaş şartında 30 yaşından gün almamış olmaları, KPSS şartında kamu personeli merkezi sınavlarından ilgili puan türlerinden lisans bölümler için (p3) 60 önlisans bölümler için ise en az (p93) 70 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması, başvuru yapacak olan adayların silah kullanmaya engel herhangi bir engelinin bulunmaması, fiziki şartlarda erkek adaylar 167 cm kadın adaylar için en az 162 cm boyunda olmak gerekmektedir. Ayrıca boy ile kilo endeksinin emniyet teşkilatı sağlık şartlarına uygun olması gerekiyor. Polis alımlarında gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 22:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Önlisans kpss puanı düşürülmeli

Esennur sarıkaya
Esennur sarıkaya - 3 yıl Önce

Ön lisans KPSS puanı da 65 olsun neden 70

Fatma Ünal
Fatma Ünal - 3 yıl Önce

60 70puan diye tutturuluyor.polisligin puanla ne ilgisi var.iletidim ve yasa bilgisi yeterli olmalıdır.Yas ta değişmeli.Simdi artık 30 yaşa dek olgunlaşmamış deniliyor.

Ayşen
Ayşen - 3 yıl Önce

Kpss puanı kalksın yaş esnekliği olsun

Ahmed
Ahmed - 3 yıl Önce

İnşaAllah önlisans 60 KPSS isterler

Ahmet Türk
Ahmet Türk - 3 yıl Önce

Polis olmak için lisans ve önlisans mezunu olmak gerekli polis özel hareket için aynı şekilde lisans ve önlisans mezunu mu olmak gerekli lise mezunu olmak yeterli değil mi ?

Arda
Arda - 3 yıl Önce

Lise mezunları için

Ebru
Ebru - 3 yıl Önce

Lise mezunu alımı yine yok ekmek yok bize


SIRADAKİ HABER