23 İlde 200 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamasında 23 ilde 200 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. İşte alınacak olan pozisyonlar ve şehirler.

23 İlde 200 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak
Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da yaptığı konuşmasında önemli ifadelere yer verdi. Buna göre 23 farklı ilde yapılan yatırımların hızlanarak devam ettiğini belirten Yıldırım, bu projelerin desteklenmesi için kendilerinin de onay verdiğini ve hükümetin desteği ile daha kısa sürede tamamlanacağını belirtti. Yapılan yatırımların tamalanması ile toplam 200 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirten Başbakan Binali Yıldırım,gençlere müjdeli haberi verdi.

62 Katrilyon Destek

23 farklı ilde devam etmekte ve yapılacak olan yatırımlar hakkında Diyarbakırda açıklama yapan Başbakan Binali Yıldıırm, devlet desteği ile 23 farklı ilde 62 katrilyon bütçenin ayrıldığını belirtti. Diyarbakır'da son 14 yıl içerisinde 26 milyar lira yatırım yaptıklarını belirten Yıldırım, yapılacak olan projeler ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerin hızla gelişme kat edeceğini belirtti.

Sur, Yüksekova, Şırnak, Nusaybin hakkında da bazı açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım, buralara yeni konut projelerinin yapıldığını ve on binlerce konutun tamamlanması ile evleri yıkılan ailelere verileceğini ifade etti. 4 yıl içerisinde 70 bine yakın konut yapılacağını söyleyen Yıldırım, müjdeli haberleri üst üste vererek tüm Doğu halkını sevindirmiş oldu. Bölgede ki PKK örgütünün temizlenmesi ile yapılacak olan yatırımların daha da artması beklenmekte olup buralara kurulacak olan tesis ve yapılacak yatırımlar ile yüz binlerce kişiye daha istihdam sağlanabileceği belirtildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE