23. Dönem POMEM'e 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Mü Alınacak?

23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin Polis Özel Harekat PÖH alımı mı yapılacak? Adaylar PÖH alımı yapılsın istiyor.

23. Dönem POMEM'e 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Mü Alınacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde bilindiği üzere çok sayıda Polis Özel Harekat PÖH personeli görev yapmaktadır. Aralıklarla Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM alımları PÖH için gerçekleştirilmekte ve eğitimlerini tamamlayan adaylar PÖH olarak sahaya sürülmektedir. En son Polis Özel Harekat PÖH alımı 19. dönem POMEM kapsamında yapılmıştı.

19. dönem POMEM kapsamında yapılan 10 bin Polis Özel Harekat PÖH alımı haricinde her hangi bir PÖH ilanı kamuoyuna duyurulmadı. Bun göre adaylar şimdi gözlerini 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılacak olan ilana çevirdi. Peki 10 bin PÖH alımı yapılacak mı?

ADAYLAR PÖH ALINSIN İSTİYOR

Polis Akademisi Başkanlığınca Mayıs ayının son haftasında yapılan duyuruda 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM için 10 bin polis alımı yapılacağı duyuruldu. Ancak alım ilanına ilişkin detayların 22 Temmuz'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'nin ardından yapılacağı söylendi. Peki bu alımlar hangi sınıf için yapılacak? Buna göre yüz binlerce aday Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alımın yapılmasını istiyor.

Polis Akademisi Başkanlığı alımın Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için yapılacağına dair resmi bir duyuru yayımlamadı ve Jandarma Özel Harekat JÖH personelleri de İçişleri Bakanlığına bağlandığı için 23. dönem POMEM'in yine polis memuru sınıfı için yapılabileceği ön görülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 18:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 3 yıl Önce

Uzun zamandir poh surecini bekliyor binlerce gonullu.
Yogun olarak talep edilen ise yas sartinin esnetilmesi en az 29-30 . Kpss sartinin da olmamasi.
Poh gonulluluk isidir ..!

ÖMER HALİS
ÖMER HALİS @ibrahim - 3 yıl Önce

DUYGULARIMA TERCUMAN OLUYORSUN ZATEN GÖNÜLLÜ OYORUZ SINAV NE ALAKA :D

Pöh
Pöh - 3 yıl Önce

Pöh yaş şartı 35 olmasını istiyoruz yetkilerden bu konu üzerinde durmalarını istiyoruz

Musa
Musa - 3 yıl Önce

Yas şartı için E devlete yazalim

Çağrım
Çağrım - 3 yıl Önce

Sayın devlet büyükkerimlz polis özel harekatçı alımı içşn neyi bekliyorsunuz pomem pmyo derken şimdi pöh alınsın yaş okul şartları esnetilsin oyumuzu veriyoruz ama dediğimiz olmuyor gençer bizler zaten vatanımız için gönülden kalbimlzle bu mesleğe gönül vermişiz o kadar çok polis olmak isteyen varki bu şansımızı yok etmeyin lütfen askerlik miş önlşsans lissns kpss boş biz bu vatsn için gönülden içtdn isterken rabbim nasip etsin inşAllah

TK61
TK61 - 3 yıl Önce

LİSE MEZUNU ALIM OLSUN HEP 4YILLIK BU NE YA

ferdi
ferdi - 3 yıl Önce

Yok ya 30 35 az ya kırk olsun da bizim gibi üniversite mezunları işsiz gezsin kardeşim bu kadar bencil olmayın lütfen ya rica ediyorum okumak için ailelerimiz tonlarca para döküyor lar bizler için ve sonra ne oluyor yine işsiz olan bizlerin sonra oy zamanida şunu yapcaZ bunu yapcaZ öncelikle Türkiye'de yapilamasi gereken lerin en başında üniversite mezunlarının işsizlik sorununa el atılma si gerekli arkadaşlar lise mezunları girmesin demiyorum ben yanlış anlamayin ve muhtemelen de kanında Türklük olan herkes seviyor bu vatani gönül işi elbette ama birazda sağ duyulu olup bizleri de düşünün

MURAT EVİN
MURAT EVİN - 3 yıl Önce

19 dönemde girdim nasip olmadı yedeklerde kaldim yine alım olsun liseye düşsün yine hiç beklemeden girerim bizler vatanımız için varız lütfen 23 dönem lise mezunu özel harekat alımı olsun siz sorumlulardan isteğimiz budur vatanımıza olan sevgimizi yerine getire bilmemiz için sesimizi duyun teşekkür ederim