23. Dönem POMEM'e 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılır Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı 23. dönem POMEM'e 10 bin kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılacak mı?

23. Dönem POMEM'e 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılır Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM açık olduğunu tespit ettiği kadrolar için polis alımı gerçekleştirmektedir. Polis alımı ilanları Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından hazırlanmakta ve Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden duyurulmakta olup geçtiğimiz haftalarda Polis Akademisi Başkanlığı 23. dönem POMEM'e 10 bin polis alımı yapılacağını duyurmuştu.

Uzun süredir Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılmıyor. Buna göre adaylar PÖH alımı yapılsın taleplerini iletmeye devam ederken 23. dönem POMEM'e 10 bin Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılır mı, yoksa yine 23. dönem POMEM'de polis memuru sınıfı için mi yapılacak?

PÖH ALIMI YAPILACAK MI?

23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapması bekleniyor. Bilindiği üzere PÖH'e seçkin personellerin alınması için KPSS şartı kaldırılmış mezuniyet lise seviyesine çekilmişti. 23. dönem POMEM'de mezuniyet şartında esneme yapılmadı çünkü ilan için 2018 lisans KPSS sonuçlarının açıklanması beklenecek. Bu sebepten ötürü 23. dönem POMEM'in yine polis memuru sınıfı için yapılabilme olasılığı yüksek gözüküyor.

Adaylar Polis Özel Harekat PÖH alımı için yoğun rağbet göstermeye devam ediyor ancak yine de net bir bilgi bulunmuyor. Yani 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alımın yapılması ihtimali bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertugrul
Ertugrul - 4 yıl Önce

LİSE MEZUNU KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI TALEP EDİYORUZ LÜTFEN BİZLERİN SESİNİ DUYUN PÖH GÖNÜLLÜLÜKTÜR BİZLER GÖNÜL VERDİK VE BU UGURDA SEVE SEVE CANIMIZIDA VERİRİZ

Aziz NAVAR
Aziz NAVAR - 4 yıl Önce

Artık başvurunun başlamasını istiyoruzzzzzz

Buket
Buket - 4 yıl Önce

Arkadaşım onlisans diyorsunuz ıyi hoş ta . 22 temmuzda lisansa girenlerden sonra kasımda onlisans var bu sene onlisans alacaksin da kasımda da ilan açacak misin peki bunu de bana

ertasali
ertasali @Buket - 4 yıl Önce

buket hanım 2016 kpss ye göre alım yapacakalr alım olursa ınsAllah 19. dönem gib olur

Zehra
Zehra - 4 yıl Önce

Yani neden anlam veremiyorum kii lise mezunlarina neden poh sinifini layik gormutorsunuz catanimiz icin canimizi ortaya koumaya haziriz diyoruz siz hala onlisans kpss diyirsunuz vatan bu vatan o kadar asker polis kaynimiz var bize firsat verin

Çağrı95
Çağrı95 - 4 yıl Önce

Sayın devlet büyüklerim bu pomem alımları pöh sınıfı için olsun istiyoruz. Lisans önlisan. İçinde lise mezunları. Alın bu görevi canı gönülden isteyen gençlere şans tanıyın 20.21.22 .dönem pomem polis alındı 23. Dönemi pöh sınıfı için olsun bakanımıza sesimizi duysun teşekkür

GÜLMEK
GÜLMEK - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz sayın Yetkililerde n

ÖMER
ÖMER - 4 yıl Önce

LİSE MEZUNU OLABLİR Mİ KPSS ŞART MI LİSE MEZUNU İÇİN BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

Muhammed
Muhammed - 4 yıl Önce

Geçen sene 10.000 kişi kppsiz lise mezunu aldınız Bu sene 10.000 kişi daha alınmasını sayın başkanımız Recep Tayip Erdoğanın kararıyla İçişleri bakanlığına bildirip lütfen yerine getirilsin birsürü işsiz gençlerimiz var !