23. Dönem POMEM Tarihi Açıklandı! 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı?

23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM alım tarihleri geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Peki 10 bin kişilk alım Polis Özel Harekat PÖH bünyesi için mi yapılacak?

23. Dönem POMEM Tarihi Açıklandı! 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından polis öğrencisi alımı ilanları yayımlanmaya devam etmekte olup en son 22. dönem kapsamında POMEM'e 10 bin kişilik polis öğrencisi alımı başvuruları kabul edildi ve geçtiğimiz günlerde sınav yerleri açıklandı.

Buna göre yurt geneli yüz binlerce aday Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından yayımlanacak 10 bin Polis Özel Harekat PÖH alımı ilanını bekliyor. En son alım 19. dönem POMEM kapsamında yapıldı ve üzerinden oldukça süre geçti. 23. dönem POMEM alım tarihi duyuruldu peki bu alımda 10 bin kişilik PÖH alımı mı yapılacak.

23. DÖNEM POMEM TARİHİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklama da 10 bin kişilik polis alımının Eylül ayında yapılacağı belirtilmişti. Buna göre 10 bin kişilik alımın 23. dönem POMEM kapsamında yapılması bekleniyor. Peki bu alımlar hangi sınıf için yapılacak?

Uzun süredir Polis Özel Harekat PÖH için POMEM'de kadro açılması bekleniyor fakat bir türlü PÖH sınıfına alımlar yapılmadı. 20. dönem, 21. dönem ve 22. dönem alımları normal polis memurluğu sınıfı için yapılmış olup çok sayıda aday 23. dönem POMEM'in PÖH sınıfı için yapılmasını talep etmektedir. PÖH için uzun süredir kadro verilmediği için büyük ihtimal ile 23. dönem POMEM'in PÖH sınıfına yapılması ön görülmekte olup kadınlara da kontenjan ayrılması bekleniyor.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivas
Sivas - 4 yıl Önce

Yaş sınırın 35 olmasını istiyoruz yetkilerden burdan sesleniyoruz sesimizi duymalarını istiyoruz yaş sınırın Yüksetmelerini istiyoruz yetkilerden bu konu üzerinde durmalarını istiyoruz

Yaş
Yaş - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz yetkilere burdan sesleniyoruz sesimizi duymalarını istiyoruz

Yaş
Yaş - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz yetkilerden bu konu üzerinde durmalarını istiyoruz sesimizi duymalarını istiyoruz

Hani tarigi lan yakisyo mu size
Hani tarigi lan yakisyo mu size - 4 yıl Önce

Hani haber lan iki cumle ne tarih var ne bi bok haber anlayisina sicam

Alp
Alp - 4 yıl Önce

Arkadaş, işinizi doğru yapın. Kendi kendinize sorup kendi kendinize fikir yürütmüşsünüz. Hayatımdan çaldığınız 2 dakkayı geri verin. Rezillik bu!!! Sahtekarlık. Hırsızlık bu.!!

asena
asena - 4 yıl Önce

ya evet alım olacak sadece bir iki ay sabredin zaten bu mesleğin devamlılığı sabırdan geçiyo unutmayın..

YAş
YAş - 4 yıl Önce

Yaş şartı 35 olmasını istiyoruz yetkilerden bu konu üzerinde durmalarını istiyoruz sesimizi duymalarını istiyoruz

Yaş
Yaş - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz yetkilerden bu konu üzerinde durmalarını istiyoruz sesimizi duymalarını istiyoruz