23. Dönem POMEM Mülakat Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı 23. Dönem POMEM sınav başvuru sonuçlarını açıklaması bekleniyor! EGM 10 Bin Polis alımı mülakat tarihi ne zaman yapılacak? Başvuru sonuçları ile fiziki yeterlilik, mülakat sınavı son gelişmeler haberimizde..

23. Dönem POMEM Mülakat Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak istihdam edilecek olan polis memuru alımları için geçtiğimiz günlerde 23. dönem POMEM başvuruları tamamlanmıştı. 

10 Bin Polis alımında erkek ve kadın adaylar eğitim düzeyinde Lisans ve Önlisans mezunu olmaları ile başvuru yapabildiler. Polis olabilmek için adayların yapılacak uygulama ve mülakat sınavlarından başarılı olmak gerekli olacak. Fiziki yeterlilik testinde baraj 60 olarak belirlenmekte. Adayların Mülakat sınavını da başarı ile geçmelerinin ardından Polis Akademisi Başkanlığı tarafından eğitime tabi tutulacaklar. 

23. DÖNEM POMEM ALIMLARI;

Toplamda 1000 Bayan, 9 Bin bay, Lisans mezunu 8 Bin,  2 Bin ön lisans mezunu polis memuru alımı yapılacak. Bilindiği gibi alımlar öncesi  22. Dönem polis adayları eğitimlerinden mezun olacaklar. 22. dönem mezunları Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerinde göreve başlayacaklar ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 23. dönem polis memur adayları eğitime alınacak. Bilindiği gibi 2019 yılında ise farklı branşlarda 35 Bin polis alımı yapılacak. 

Sağlık kontrolünden ve fiziki yeterlilik sınavından başarılı bir şekilde geçen adaylara yapılacak olan POMEM mülakat tarihi için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Detaylar belli olur olmaz aktaracağız.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Busee
Busee - 2 yıl Önce

1 kasım açıklancak dendi açıklanmadı. 5-21 kasım arası mülakatlar dendi o da yalan sanırım. gerçi bana kalsa kasımın sonunda yapılsada olur parkurda çok kötüyüm çalışıyorum ama yapamıyorum saniyem bi türlü düsmüyor

FATİHHH
FATİHHH @Busee - 2 yıl Önce

Tahmini kaç başvuru olur önlisans adına bilgisi olan var mı?

e
e - 2 yıl Önce

komser yadimcisyim 8 yillik bizim rubbeleri neden verilmiyor intami kazadim mulakadta adami olan kazaniyor 8 yillik 43 yasida komser yadimcisi olurmu youm sizi

e
e - 2 yıl Önce

komser yadimcisyim 8 yillik bizim rubbeleri neden verilmiyor intami kazadim mulakadta adami olan kazaniyor 8 yillik 43 yasida komser yadimcisi olurmu youm sizi

Buse 'ye cevap. Ben kerem
Buse 'ye cevap. Ben kerem - 2 yıl Önce

Yaparsın Buse ya. Kaç saniyede bitiriyorsun parkuru? Zıplamalara falan iyi çalış.ağırlık taşıyıp koşmaya da iyi çalış ve bunlara iyice alıştır kendini.
Gerisi gelir

Hanife
Hanife - 2 yıl Önce

Olmasın hemen ya çalışıyorum bende ayağımı çıkardım parkurda zorlanıyorum ve bayanlarda saniye artsın yada ağırlık azaltilsin ya geç olsun mülakatlar geç kasımın sonu

Emirhan atan
Emirhan atan - 2 yıl Önce

Lise mezunları da başvuruyor sanırım gene haberi olan var mı acaba tahmini ne zaman başlar.

Mülazim
Mülazim - 2 yıl Önce

Hanife ye cevap ben mülazim rahat ol hepsi geçer yaparsın ya merak etme

ben buse kereme cevap :)
ben buse kereme cevap :) - 2 yıl Önce

en dusuk 51 saniye yapabiliyorum. tahtada sicrama ve agirlik tasimada cok zorlaniyorum ayagimida sakatladim