23, 24, 25 ve 26 Nisan Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi Açıklandı! Önemli Ayrıntılar!

Başkan Erdoğan sokağa çıkma yasağının uygulaması 23 Nisan günü başlayacağınını ve 26 Nisan tarihine kadar sokağa çıkma kısıtlaması yapılacağını ifade etmişti. İçişleri Bakanlığı Genelgeyi açıkladı. Daha önceki sokağa çıkma yasağından farklı bir uygulama yapılacak.

23, 24, 25 ve 26 Nisan Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi Açıklandı! Önemli Ayrıntılar!

Sokağa çıkma yasağı uygulaması nasıl olacak belli oldu. Daha öne hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından farklı bir uygulama gerçekleşecek. Ramazan günlerinin olması nedeniyle marketlerin çalışma saatleri 21, 22  ile 23 ve 24 Nisan tarihlerinde yeniden düzenlendi. Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı bu iki günde marketler açık olacak. Cumartesi ve pazar günü kapanacak.

HANGİ İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR?

30 Büyükşehir olan Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Adana, Ankara, Antalya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Aydın, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş ve Zonguldak ilinde uygulanacak.

AÇIK OLACAK YERLER;

İçişleri Bakanlığından açıklanan genelgede en dikkat çeken marketlerin çalışma saatlerinde oldu. Buna göre Razaman ayı nedeniyle kısıtlamanın yapılacağı günlerde eve paket servisi şeklinde işletmeler faaliyetlerini sürdürebilecekler. 

4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf olacak olan ve istisna olacaklar kimler;

Genelgenin devamında ki detaylar şu şekilde;

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 08:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Demet Uysal
Demet Uysal - 2 yıl Önce

İyi akşamlar eşimin işi yok virüs nedeniyle nerede kaldıkAllah rızası için yardımcı olur ne olur elektrik su doğalgaz kira paralarımı yatıramıyorum iki tane çocuğum var istediklerini alamıyorum nereye başvuruyor sana dönüş sağlanmıyor Allah rızası için yardımcı olunkendim şeker hastasıyım evden çıkamıyorum çok zor durumdayız ne olur yardımlarınızı bekliyorum hayırlı akşamlar