22. Dönem POMEM Polis Özel Harekat PÖH Sınıfı İçin Mi Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem POMEM Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yapılacak? PÖH alımı 2018 gelişmeler nelerdir?

22. Dönem POMEM Polis Özel Harekat PÖH Sınıfı İçin Mi Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarına göre her sene polis öğrencisi alımları devam etmektedir. Alımlar normal polis veya Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için yapılmakta olup alımların büyük bir bölümü POMEM kapsamında düzenlenmektedir.

POMEM alımı yılda bir kere ya da iki kere yapılmakta olup en son 21. dönem POMEM alımı gerçekleştirildi. Bu alım için 13 bin kişilik kadro ayrıldı herkes PÖH sınıfı için alımların yapılacağını düşünüyordu fakat beklediği gibi olmadı 21. dönem POMEM normal polis sınıfı için yapıldı. İki dönemdir normal polis alımı yapılıyor. Peki 22. dönem POMEM Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yapılacak?

22. DÖNEM PÖH ALIMI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı en yakın Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için öğrenci alımı geçtiğimiz sene yapılmış ve 10 bin kişilik ilan yayınlanmıştı. Bu alım 19. dönem POMEM kapsamında yapıldı ve daha sonra 20. dönem POMEM ile 21. dönem POMEM normal polis sınıfı için gerçekleştirildi.

Uzun süredir Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için öğrenci alımları yapılmadığı için 22. dönem POMEM öğrenci alımının Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için yapılması bekleniyor tabi Polis Akademisi Başkanlığından kesin bir duyuru gelmediği için henüz net bir bilgi yok. Ancak PÖH alımı 2018 yılında gerçekleştirilmesi beklenmekte olup 22. dönem POMEM'in ise PÖH sınıfı için yapılması talep edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 09:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra cam
Esra cam - 5 yıl Önce

Kpss istenecek mi peki PÖH için

Ertıgrulpoyaz
Ertıgrulpoyaz - 5 yıl Önce

HELAL OLSUN YA BU NE ASKER OLMAK İSTİYORSUN KPSS POLÜS KPSS VALLAHİ AYIP YA

yasin
yasin - 5 yıl Önce

yaş şartını 35 yapsınlar lütren

Muray
Muray - 5 yıl Önce

Şimdi yaş sınırı ne ?

Murat cetin
Murat cetin - 5 yıl Önce

Şimdi yaş sınırı ne ????

Murat yılmaz
Murat yılmaz - 5 yıl Önce

Şimdi yaş sınırı ne ????

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Yaşta ve boyda esneklik yapın lütfen

mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

her şeyi esnetiyorlar boyda hiç af yok 166.9 ile elendim