22. Dönem 10 Bin POMEM Polis Alımı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı! Sınav Yerleri Duyuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 22. dönem POMEM 10 bin polis alımı sınav giriş belgelerinin açıklandığı belirtildi. Sınav yerleri duyuruldu.

22. Dönem 10 Bin POMEM Polis Alımı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı! Sınav Yerleri Duyuruldu

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için polis alımları gerçekleştirmekte olup genel olarak Polis Akademisi Başkanlığı en çok alımları Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında gerçekleştirmektedir.

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan ilan ile kadın ve erkek, ön lisans ve lisans mezunu olmak üzere 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin kişilik polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Buna göre 22. dönem POMEM sınav giriş yerlerinin açıklanması beklenirken duyuru yapıldı.

SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile yaptığı duyuruda 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM için yapılacak olan sınavın yerlerinin belli olduğu açıklandı. Buna göre sınav belgeleri duyurulmuş oldu. Peki adaylar sınav belgelerini nasıl sorgulayabilecek?

Buna göre önlisans mezunu adaylar sınav giriş belgeleri için https://girisbelge.pa.edu.tr/ linkini ve lisans mezunu adaylar ise sınav giriş belgeleri için https://belge.pa.edu.tr/ linkini kopyalaması ve tarayıcılarının url bölümüne yapıştırarak git butonuna ya da enter tuşuna basması gerekmektedir. Bu adımları takip edecek olan adaylar sınav giriş belgelerini e-devlet portalı aracılığı ile öğrenebilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oguz
Oguz - 4 yıl Önce

Kaydiniz bulunamadi nedir bu kayit yaptim ben

Polis Adayı
Polis Adayı @Oguz - 4 yıl Önce

Başvuru yaptığınız zaman sistem tarafından başvuru tarihi ile başlayan bir başvuru numarası verilmesi gerekiyor. Eğer elinizde başvuru numaranız ve bankaya yatırmış olduğunuz başvuru harcı dekontu mevcut ise, bu evraklarla birlikte ; bulunduğunuz ildeki polis akademisi başkanlığına ya da emniyet genel müdürlüğüne şahsen başvuru yapınız.. Bazen sistemdeki sıkıntılar nedeniyle adaylar başvuru sorgu ekranını göremeyebiliyorlar. Gerekli bilgiyi size vereceklerdir.