21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alınacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak Aranacak Şartlar Nedir

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem POMEM için 13 bin kişilik polis alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak, aranacak olan şartlar nedir.

21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alınacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak Aranacak Şartlar Nedir

Emniyet Genel Müdürlüğünün 21. dönem POMEM için kaç bin kişilik polis alımı yapacağı ve alımların en az hangi mezuniyet düzeyinde yapılacağı büyük bir merak ile beklenirken geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı bildiri yayımladı.

Polis Akademisi Başkanlığının bildiri yayımlaması üzerinden haftalar geçti ancak halen EGM 13 bin kişilik polis alımı gerçekleştirilmedi. Peki polis alımı ne zaman yapılacak.

POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 21. dönem POMEM alımı duyurusunu erken yaptı çünkü önlisans mezunu polis alımı POMEM kapsamında ilk kez yapılacağı için adayların hazırlıklı olmaları sağlandı. Bu yüzden duyurunun yapılmasından hemen sonra ilanın yayımlanmasını adayların beklememesi gerekiyor. Alımların en fazla 3 - 4 aya kadar yapılacağı tahmin ediliyor. Yani alımlar yarında yapılabilir 3 ay sonra da net olarak belli değildir.

ARANACAK ŞARTLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ilanı için aranacak olan şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Lisans veya önlisans mezunu olmak
KPSS'ye girmiş olmak
Erkeklerde boy 167 cm ve üzeri olmak
Kadınlarda boy 162 cm ve üzeri olmak
Sicili temiz olmak

Fuhuş / illegal işlerde bulunmamış olmak
Alkol / uyuşturucu tedavileri olmamak
Silah taşımaya sorunu olmamak

Yukarıda İşin Olsa ekibi tarafından aranacak şartlar sizler için oluşturulmuştur. Pek çok adayın KPSS taban puanı şartının kaç olacağını sorduğunu öğrendik. Buna göre KPSS puan şartı hakkında net bir bilgi yok fakat KPSS 60 ya da KPSS 70 ve üzeri puan şartının aranması beklenmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK
RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN TALEBİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ
PÖH ALIMLARI İPTAL Mİ OLDU HABERİNİ BURADAN

POLİS MAAŞLARINI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oguz
Oguz - 2 yıl Önce

Ben bu sene kpss ye girmedim başvuru yapblrmym

ÇAĞRI
ÇAĞRI - 2 yıl Önce

Ön lisans mezunuyum fakat çok üzgünüm heveslenmiştim polis alıma ön lisans açılmasına fakat 70 taban koymak nedir çok kişi giremicek neden bu sekilde oluyor yazık deyilmi insanlara parkurda sözlüde kendilerini göstericek bu işi en iyi şekilde yapılcak insanlar kpss puanından dolayı başvuramıcak bir çoğu kpss girmemiş de ola biliyor bu konuda çözüm sunun alt tabam 60 çekin veya kpss şartını kaldırın bileğine yüreğine güvenen her türk vatandaşı başvuru yapsın