21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor!

Polis Akademisi Başkanlığı Eylül ayındaki 13 bin polis alım ilanı ile yüz binlerce aday başvurularına başlamıştı. Hala Başvuru yapmamış adaylar için artık son şans! Bugün Başvurular Sona Eriyor.

21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor!

Yüz binlerce aday bu ilanı beklemekteydi. 20. Dönem POMEM bitmesiyle başvuru yapmamamış olan adaylar aylarca yeni alım olacak mı? Alımlar ne zaman? Kimler başvuru yapabilecek gibi sorunları gündemden takip ediyorlardı. Ancak Eylül ayında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre, 21. Dönem POMEM olacağı açıklanmıştı. Açıklamanın ardından 25 Eylül 2017 tarihinde alım ilanı yayımlandı!

Yapılan duyuruya göre, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim merkezlerine 13 bin kişilik kadro ile eğitilmek üzere polis alımı yapılacağını belirtmişti. Buna göre adaylar ilanın yayımlanması ile birlikte başvurularına başlamışlardı. Ancak hala başvuru yapmamış olan adaylar veya başvuru işlemlerini bitirmemiş olan veya sınav ücretini yatırmamış olan adaylar için artık son şans.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR?

21. Dönem POMEM'e hem erkek hem de bayan adaylar başvuru yapabiliyor. Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Kerkezlerine, lisans mezunu (10.000) erkek, (1.000) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın aday olmak üzere toplam (13.000) aday asıl olarak alım yapacak. Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitimini başarılı ile tamamlayan adaylar ise Polis Memuru olarak atanacaklardır.

Adaylar başvuru işlemleri ile birlikte KPSS puan durumuna göre, Fiziki yeterlilik testine göre ve Mülakat sınav sonuçlarına göre ortalama alarak adayları belirleyecektir.  Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavının %25'i Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak Fiziki Yeterlilik Sınavının %25 i ve Mülakat Sınavının %50 sinin bir ortalaması alınarak adaylar değerlendirilecektir. 

BAŞVURULAR BUGÜN SONA ERİYOR!

Başvuru yapmamış veya hala başvuru işlemlerini bitirmemiş olan adaylar için bugün başvurular sona eriyor. başvurular 25 Eylül 2017 tarihinde başlamıştı. Ancak 06 Ekim 2017 yani bugün itibari ile sona ermektedir. Adaylar başvurularını bugün en geç 17:00 a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. 

Önbaşvuru işlemi yapıldıktan sonra  sınav ücretinide yatırmaları şarttır. Sınav ücreti olarak 75 TL yi Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “21. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir.

Önlisans mezunları için Ön Başvuru Ekranı: https://goo.gl/c6Cx1Y

Lisans mezunları için Ön Başvuru Ekranı: https://goo.gl/cSmhxq

İlanın Kılavuzuna ulaşmak için : 21. Dönem POMEM KIlavuz.

Ayrıca Sitemiz adına Mobil uygulamalar yapılmış olup POMEM hakkında son dakika gelişmelerine cebinize gelecek bildirimler ile ulaşabileceksiniz.

Android Uygulama İçin Buraya Tıklayınız.

İOS Uygulama İçin Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 09:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet
Muhammet - 3 yıl Önce

Yazıklar olsun size kaç ay pöh için insanları oyalayım polis almak nedir şerefsizler

ali
ali - 3 yıl Önce

pomem başvuru süresi uzatilirsa seviniriz pazartesi günü de olsa çok güzel olur

ali
ali - 3 yıl Önce

pomem başvurusu pazartesiye uzatilsa seviniriz

Sedat
Sedat - 3 yıl Önce

Lise mezunu alincakti kac aydir takipteydim