21. Dönem POMEM 13 Bin Kişilik Alım Polis Özel Harekat İçin Mi? Polis Memurluğu İçin Mi Yapılacak

21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi için 13 bin öğrenci alımı yapılacak. Peki bu alım Polis Özel Harekat sınıfı için mi yoksa polis memurluğu sınıfı için mi yapılacak.

21. Dönem POMEM 13 Bin Kişilik Alım Polis Özel Harekat İçin Mi? Polis Memurluğu İçin Mi Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi alımlarının ne zaman yapılacağına dair meraklı bekleyiş sürerken geçtiğimi günlerde EGM Polis Akademisi Başkanlığı önemli bir duyuru yaptı. Yapılan duyuru ile 21. dönem POMEM'e 13 bin kişilik polis alımının yapılacağı belirtildi.

Bazı sitelerde 21. dönem POMEM'in PÖH sınıfı bazı siteler de ise Polis Memurluğu sınıfı için alımların yapılacağı söyleniyor. Peki detaylar nedir?

HANGİ SINIF İÇİN ALIM YAPILACAK

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 21. dönem POMEM alımlarının Polis Özel Harekat sınıfı için yapılacağına dair her hangi bir bilgi verilmedi ve sadece polis öğrencisi alımının yapılacağı belirtildi. Yani 21. dönem POMEM 13 bin polis alımının Polis Özel Harekat sınıfı için değil normal polis memurluğu için yapılması beklenmektedir.

20. dönem POMEM alımları normal polis memurluğu için yapıldı ve 21. dönem alımlarının büyük ihtimal ile Polis Özel Harekat sınıfı için yapılması bekleniyordu fakat beklendiği gibi olmadı ve Polis Akademisi Başkanlığından Polis Özel Harekat için her hangi bir açıklama yapılmadı. 21. dönem POMEM alımlarının da normal polis memurluğu için yapılması bekleniyor. En az önlisans mezunu olanlar başvuru yapabilecektir.

YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN TALEBİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ
PÖH ALIMLARI İPTAL Mİ OLDU HABERİNİ BURADAN
13 BİN POLİS ALIM BİLDİRİSİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ
POLİS MAAŞLARINI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Geçen seferde lisans mezunu aldilar.lise mezununa da bir sanş verirse ne olurdu.Polis olmak istiyorum.

Yılmaz Beyoglu
Yılmaz Beyoglu - 4 yıl Önce

Şu kpss sarti lisans mezunlari icin 55 e dusurulse bari. 0.1 puanla basvuru yapamiyoruz. Umarim sayin bakanimiz bi guzellik yaparlar. Basvuru sayisi yetersiz kalmisti gecen alimlarda.

Zeynep
Zeynep - 4 yıl Önce

Lütfen önlisans mezunlarının KPSS şartıda 50 60 almış puan üzeri olsun.yaşımız geçiyor 25 yaşındayım bayanım ve çok üzgünüm. Sırf atanmak için evlilik dahi düşünmedim.lütfen duyun sesimizi yardım edin şans verin bizlere teşekkürler

Asli
Asli - 4 yıl Önce

Lisans mezunlarinin kpss puan şartı 55'e düşürülmeli.

Akrep
Akrep - 4 yıl Önce

Ben 80 puan almıştım zamanında ve özel harekat
polisiyim

Sedef
Sedef - 4 yıl Önce

Kpss baraj puanı 55 olsun. Çoğu kişi bu sebepten başvuru yapamıyor. YAŞ Sınırı da esnetilsin. Gerçekten bu işi yapabilecekler var. Saygılarımla.

Pomem
Pomem - 4 yıl Önce

Kpss puanının düşürülmesi için Bimer e yazalım arkadaşlar.

Cemile
Cemile - 4 yıl Önce

Mülakat bağlı olduğum ildemi yapiliyo sağlık muaynesi nerde

SIRADAKİ HABER