21. Dönem 13 Bin Polis Alımı Yapılacak İlan Yayımlandı! (Kadın - Erkek)

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından merakla beklenen duyuru geldi. 21. dönem POMEM'e kadın ve erkek, önlisans ve lisans mezunu toplam 13 bin polis alınacak.

21. Dönem 13 Bin Polis Alımı Yapılacak İlan Yayımlandı! (Kadın - Erkek)

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 21. dönem polis alımlarının ne zaman yapılacağı ve toplam kaç kişilik alımların yapılmasının beklendiği konusunda sorular her geçen gün artmaya devam ediyordu. Sonunda adaylara müjdei haber Polis Akademisi Başkanlığınca geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POME'e toplam 13 bin kişilik polis öğrencisi alımı yapılacağı belirtildi. Peki detaylar nedir, önlisansa ve lisansa ayrılan kadroalr nedir.

ALIM DETAYLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı açıklamasında 21. dönem POMEM'e hem kadın, hem erkek, hem lisans mezunu, hemde önlisans mezunu aday alımı yapılacağı belirtildi.

  • Lisans Mezunu

10 bin erkek polis adayı ve bin kadın polis adayı alımı 21. dönem POMEM için yapılacaktır. Lİsans mezununa toplam 11 bin kişilik kadro verildi.

  • Önlisans Mezunu

Bin 800 erkek polis adayı ve 200 kadın polis adayı olmak üzere 21. dönem POMEM'e önlisans mezunları için toplam 2 bin kişilik kadronun verilmesi uygun bulundu.

BAŞVURU DETAYLARI

EGM 21. Dönem POMEM laımına ilişkin detaylar yukarıda olduğu gibi belirtildi. Peki başvuru detayları nedir. Buna göre bildiri yayımlandı ancak alım tarihi ve aranacak şartlara ilişkin henüz detaylar belirtilmedi. 21. dönem POMEM polis alımı ilanının gelmesi ile sizlere buradan bilgi vereceğiz.

POLİS ALIMINDAN İLK HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 4 yıl Önce

Lütfen yaş sınırı 40 olsun hatta dedem de var oda istiyor çok polis olmayı

murat
murat - 4 yıl Önce

Saygıdeğer arkadaşlar yaş sınırlaması 35 olur ümidiyle

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Kpss lisans taban puan 50 olsun

Resul
Resul - 4 yıl Önce

İnş kpss 55 yaş sınırı 35 olur hayalimiz gerçek olur Allahım

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Yav bakın abilerim 2 yıllık gereksiz bir bölümden mezun oluyorsunuz hiç okumasanız daha iyidir gelip önlisans niye 2-3bin demeyin adam 4 yıl okumuş tabii o öncekikli olacaktır. Diğer bir konu ise yaş, 35 yaşında ki bir adamı kadrosunda bulunduramazlar Türkiye genç nüfusa sahip bir ülke yaş sınırı gayet yeterlidir 35 yaşında ki adam mı daha verimlidir 25 mi, lütfen duyar kasmayınız Allah herkese hayırlısını verir inşAllah.

trkn
trkn @Hakan - 4 yıl Önce

Sen lisans mezunu oldun da ne oldu yavşak milletin bitirdiği bölüme saygı duy it herif

sevda
sevda - 4 yıl Önce

önlisans 35 yaşından gün almamış olsun.

Aras
Aras - 4 yıl Önce

Yok artık ya 20 li yaşlarında üniversite mezunu olup iş bulamayan binlerce insan varken yaş sınırı 35 olsun diye yazanlar var bu kadar da saçmalık olmaz

women
women @Aras - 4 yıl Önce

kesinlikle katılıyorum. millet kendine göre esnetme istiyor. 35 yasından gün almamış olsun 50 puan olsun 60 puan olsun.. kusura bakmasın kımse ama 25 lik delikanlılar dururken 35 likler şöyle dursun. ayrıca 70 aşağısı puan alan önlisanslar 70 puanı alamadılarsa polis olmayı da düşünmesinler. 30 soru çözerek 76 puan aldım !!! 5 soru çözüp 4 bin maaş hakedilmiyor !!!

Murat aslan
Murat aslan - 4 yıl Önce

Kpss lisans taban puan 50 olsun