2021 Yılı MSÜ Taban Puanları Nedir?

Milli Savunma Bakanlığının sınav sonuçları bugün açıklandı. Peki MSÜ sınav sonuçlarına göre oluşan taban puanları nedir? Hangi okul kaç puan ile kapatacak?

2021 Yılı MSÜ Taban Puanları Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı bilindiği üzere artık subay, astsubay alımlarının büyük bir bölümünü bünyesine bağlı Milli Savunma Üniversitesi kapsamında sağlamaktadır. Adaylar subay ya da astsubay olabilmek için MSÜ sınavına girmekte ve olabildiğince yüksek puan almaya çalışarak uygun okullara yerleşmeye çalışmaktadır. MSÜ sonuçları açıklandı peki 2021 yılı MSÜ taban puanları nedir? Hangi okulun taban puanı ne olacak?

Taban Puanlar Nedir?

Öncelikle adayların şunu bilmesi gerekiyor ki okulların belirlediği bir taban puan yoktur. Belirli bir alınacak öğrenci sayısına göre kontenjan vardır ve başvuru yapan öğrenciler en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanarak ona göre okulun taban puanları oluşmaktadır. Şuan için 2021 yılı tercihleri yapılmadığından dolayı taban puanlar belli değil. Ancak genel olarak senelik taban puanlar bariz şekilde değişmediği için hemen aşağıya 2020 yılı için taban puanları listesini sizler için açıklıyoruz,

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 22:43
YORUM EKLE