2020 Yılında Dışarıdan 3 Bin Erkek PÖH Alımı Olacak mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat Memuru alımları için yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre 2020 yılında yeni pöh alımı yapılıp yapılmayacağı, 25. dönem pöh alımı başvuru sonuçları ve son gelişmeleri haberimizde.

2020 Yılında Dışarıdan 3 Bin Erkek PÖH Alımı Olacak mı?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğüne ön lisans ve lisans mezunu KPSS'den en az 60-65 puan alan adaylara yönelik olarak POMEM alımı başvuruları devam ediyor. Buna göre 25 Ekim tarihine kadar ön başvurular devam edecek.

POLİS ADAYLARIN BEKLENTİLERİ;

Polis adayları, yaş şartının esnetilmesini, kpss puan şartının esnetilmesini ve kadın adayların daha çok kontenjan verilmesi beklediklerini ifade ederek çok sayıda mesaj atmaktalar. Buna ilişkin haberi linkten erişebilirisiniz.

KADIN PÖH ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI;

Diğer yandan eğitim olarak lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği alımlardan bir tanesi olan PÖH alımlarının dışarıdan yapılmaya başlandı. Buna göre 25. Dönem POMEM kapsamındaki alımlarda başvurular 17-27 Eylül tarihleri arasında alındı. Başvuru sonuçları için yakın zamanda Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Bu alımlarda sadece kadın pöh alımları gerçekleştirilmişti.

2020 YILINDA 3 BİN PÖH ALIMI YAPILACAK MI?

Son olarak erkek Pöh alımı için 2020 yılında 3 bin kişilik yeni ilan açıklanıp açıklanmayacağı hakkında resmi bir açıklama yapılmazken, sosyal medya üzerinden bu konuda paylaşımlar yapıldığı belirtilmekte. Bu konuda resmi olarak Polis Akademisi resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamaları dikkate almaları daha isabetli olabileceğini düşünmekteyiz. 26. Dönem POMEM alımı başvurularında son gelişmeler, 25. Dönem POMEM 500 polis alımı başvuru sonuçlarını ve 2020 yılı polis alımı son gelişmeleri işin olsa sitesi üzerinden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 23:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes
Enes - 2 yıl Önce

Dışardan alım.olsun lütfen SESİMİZİ duyurun destek çıkın gündem oluşturum

Poh adayı
Poh adayı - 2 yıl Önce

KPSS şartı aranmasın alımlar dışardan olsun yaş esnetilsin

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Alım dışardan olsun ya.polis biri neden pöh olmak istesinki ya ne kadar saçma adam zaten polis

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Alımlar dışardan olsun polis biri neden pöh olmak istesinki ya adam zaten polis olmak istemezki çok saçma.dışardan alın

Reşit
Reşit - 1 yıl Önce

Lütfen pöh alımları dışarıdan da olsun...

Reşit
Reşit - 1 yıl Önce

Lütfen pöh alımları dışarıdan da olsun...

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Evet KPSS şartı 55 olsun lütfen

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Lise mezunu bayanları tekrar alın lütfen KPSS şartı 55 olsun