2020 Yılı En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Oldu?

2020 yılına girilmesi ile birlikte maaşlara zam yapıldı. Peki kamuda çalışan en düşük memurun maaşı ne kadar oldu?

2020 Yılı En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Oldu?

Ülkemizde bulunan onlarca farklı bakanlık ve yüzlerce kamu kurumunda milyonlarca memur görev yapmaktadır. Her memur çalıştığı kurum ve pozisyona göre maaş almakta olup hükümet tarafından belirtilen standartın altında memura maaş verilmemekte ve bu tutara en düşük memur maaşı denilmektedir. Buna göre 2020 yılına girilmesi ile birlikte özel sektör ve kamu kurumunda çalışan kişilerin maaşlarına zam yapıldı. Kamu kurumunda görev yapmakta olan memurların maaşı özel sektöre göre daha yüksek olduğu için aldıkları zamlarda bu oranda olmaktadır. Peki 2020 yılına girilmesinden sonra gelen son zamlar ile birlikte en düşük memur maaşı ne kadar oldu?

AYLIK EN DÜŞÜK MEMUR NE KADAR ALACAK?

Hükümet tarafından memurların maaşlarına yüzde 5,5 oranında zam yapıldığı belirtildi. Buna göre geçtiğimiz sene verilen maaşın üzerine yüzde 5,5 eklendiğinde 2020 yılı için en düşük memur maaşının 4 bin lira olduğu öğrenildi.

Hükümet kamu kurumlarında çalışan memurların maaşlarına yüzde 5,5 oranında ve emekli kamu çalışanların maaşlarına ise yüzde 6,5 oranında zam yapıldığını duyurmuştu. Bu oranlar ile en düşük memur maaşı 4 bin liraya yükseldi. Yani kamu kurumunda memur statüsünde istihdam etmekte olan personeller 4 bin liradan aşağı maaş alamayacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE