2019 Yılı Bitmeden 6 Bin Korucu Alımı Yapılması Bekleniyor!

Jandarma Genel Komutanlığına 2019 yılı korucu alımı kapsamında toplamda 25 bin personel alınacağı ifade edilmişti. Kasım ayının sonu ve Aralık ayının tamamlanana kadar kalan 6 bin korucu alımı ilanları ne zaman açıklanacak? Başvuru şartları neler? İşte detaylar..

2019 Yılı Bitmeden 6 Bin Korucu Alımı Yapılması Bekleniyor!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Korucu alımları bekleyen adaylar için yıl başında 25 bin personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Bir çok il ve ilçede gerçekleşen korucu alım ilanlarının ardından 2019 yılı tamamlanmasına 1 ay kala 6 bin korucu alım ilanları için son gelişmeler neler?

6 BİN KORUCU ALIM İLANI;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda Van ilinde gerçekleştirilen güvenlik korucuları eğitim programında yaptığı açıklamalarda 6 bin korucu alımı için açıklamalar yaptı. Güvenlik korucuları alım takvimi açıklanmadı. Merkezi alımların yapılmaması nedeniyle adaylar Jandarma Komutanlığı ve Kaymakamlıkların resmi internet siteleri üzerinden duyuruları takip etmeleri gerekmekte. Diğer yandan işin olsa sitesi üzerinden de an bean aktarmaya devam etmekteyiz.

Son olarak geçtiğimiz haftalarda Gevaş ve Gürpınar Jandarma Komutanlığına bağlı köy ve mahallelerde 110 korucu başvuruları tamamlandı. Yeni ilanlar yakın zamanda açıklanmaya devam etmesi bekleniyor. Buna göre başvuru şartları nasıl olacak?

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvuru yapacak olan adayların 18 yaşını tamamlamış olması ve üst yaş sınırında ise en fazla 40 yaşında olması gerekmektedir. Eğitim şartlarında en az ilkokul mezunu olmak, askerliğini tamamlamış ya da muaf olmak gerekli olmaktadır. Kamu haklarından mahrum olmamak, güvenlik ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması, ikamet şartlarını taşımak gerekli olmaktadır. Diğer yandan maaş haklarında iyileştirme bekleyen güvenlik korucu personelleri için müjdeli haber geldi. Resmi gazetede açıklanan kararda bazı illerde görev yapan personeller için 135 Tl ek ödeme gerçekleştirilecek.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 19:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kilis için
Kilis için - 2 yıl Önce

Kilis için korucu alımı ne zaman başlayacak sayın bakanım sizlerden ricam sesimizi duyun saygılar

Cengiz
Cengiz - 2 yıl Önce

Sayın bakanım senden umutla haber bekliyoruz alım haberi sabırsızlıkla sesimizi duy ...

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Diyarbakır ergani korucu alımı olsun başkanım

Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

Torpilli alım mi

Süleyman
Süleyman - 2 yıl Önce

Artık olsun saygılar

KINA
KINA - 2 yıl Önce

Bingöl Elmalı köyü Koruyucu Alımı olsun Sayın Bakanım

Tümay
Tümay - 2 yıl Önce

Kahramanmaraş onikisubat ilcesi ne de istiyoruz sn bakanım

Mükremin
Mükremin - 2 yıl Önce

Elazığ palu ilçesine korucu alimi bekliyoruz sayin bakanım