2019 Öğretmen Atamaları İçin MEB'ten Açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen atamaları için önemli açıklama yaptı. 2019 yılı öğretmen ataması yapılacak mı? Şubat atamasında ne kadar öğretmen atanacak haberimizde.

2019 Öğretmen Atamaları İçin MEB'ten Açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Öğretmen atamaları için önemli açıklama yapıldı

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in yazılı sorusu önergesine cevap verdi. Gürer'in soru önergesinde 10 soruda öğretmen atamaları, atama yapılacak öğretmenlerin branş dağılımı, ücretli öğretmen alımları devam edecekmi, sosyal bilgiler alanında atama yapılacak mı soruları soruldu. Milli Eğitim Bakanlığına yazılı soru önergesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde kaç öğretmen ataması yapılacak soruna verilen cevap ise şöyle;

2019 YILINDA ÖĞRETMEN ATAMASI;

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığından soru önergesine ilişkin bilgide, 2019 yılı Şubat ayında 20 Bin öğretmen ataması planlandığı ve bu atamaların takvimi ile kontenjan dağılımı Bakanlığın resmi internet sitesinde yer aldığı belirtildi. Daha sonraki yıllar için öğretmen atama planlamasının henüz bulunmadığı belirtildi. Kontenjanlar ise ihtiyaç bulunan alanlarda yapılacağı belirtildi. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 22:19
YORUM EKLE