2019'da Bakanlık ve Kurumlara 3 Bin 800, Üniversitelere 914 Memur Alımı Daha Yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından memur adaylarını yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. 2019 yılında Üniversitelere, bakanlık ve kamu kurumlarında 4 bin 749 memur personel alımı daha yapılacak. İşte detaylar..

2019'da Bakanlık ve Kurumlara 3 Bin 800, Üniversitelere 914 Memur Alımı Daha Yapılacak!

Kamu kurumlarında memur, işçi ve personel olarak atanmak isteyen adayları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanlığına bağlı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2019 yılı atama izni verdiği kurumlara ait bir duyuru açıkladı.

2019 yılında açıktan ya da nakil olarak yapılacak atama sayıları belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan ve memur adaylarını yakından ilgilendiren açıklamada 2019 yılında ilave atamalar Üniversiteler, kamu kurumları ve bakanlıklara ne kadar yapılacağı belli oldu. Toplamda 4 bin 749 memur personel alımı için atama izini verildi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 11. maddesinde kamu kurumları memur kadrolarında açıktan diğer kurulardan nakil olarak atamalar belirtilen sayılarla sınırlı olabilecek.

HANGİ KURUMA NE KADAR ATAMA İZNİ VERİLDİ?

Adalet Bakanlığına 830, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 110, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 140, Hazine ve Maliye Bakanlığına 150, Sosyal Güvenlik Kurumuna 295 atama izni verildi. Adalet Bakanlığına yapılacak atamalarda 800 tanesi icra müdür ve müdür yardımcısı kadrolarında ve idare memuru kadrolarında olacak. Üniversitelere yapılacak olan atamalarda sayı 914 olarak açıklandı. 

Devamı için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 22:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE