2019 35 Bin Polis Alımlarında Yaş Şartı 32 Olsun!

2019 yılı 35 bin polis alımı yapılacak. Polis olma hayalinde olan yazılı veya sözlü sınavdan geçemeyen adaylardan yaş sınırında bulunan ve 2019 yılı gelmesiyle başvuru yapamayacak adaylar POMEM, PAEM, PÖH PMYO alımları için yaş şartı 32 olsun talebini yinelemekteler. Adayların taleplerini aktarıyoruz.

2019 35 Bin Polis Alımlarında Yaş Şartı 32 Olsun!

2019 yılında 35 Bin polis alımı yapılacak!

Polis memuru olarak görev yapmak isteyen, istenilen yaş sınırında olmadığı için 2019 yılı 35 bin polis alımı başvurularında başvuru yapamayacak olan adaylar seslerini duyurmaktalar. Kamu kurumlarına personel alımlarında üst yaş sınırına takılan adaylar başvuru yaptıkları yazılı uygulama yada sözlü sınavı geçemeyen bir çok aday taleplerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışmaktalar ve işin olsa sitesi üzerinden mesaj atarak seslerinin duyurulmasını istemekteler. 

Henüz 2019 polis alım ilanları açıklanmadı. POMEM, PAEM, PÖH alımları için çalışmalar devam ettiği geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından adaylara duyurulmuştu. Kamu kurumlarına personel alımlarında yaş şartı 35 olarak açıklanmakta. Askeri personel alımlarında ve polis alılmalarında yaş sınırı biraz daha düşük olmakta. Bilindiği gibi askeri personel alımlarında yüksek lisans mezunu olan adaylar için 32 yaşında başvuru kabul edilebilmekte. Milletvekili Arzu Erdem geçtiğimiz haftalarda sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda  "Lise mezuniyetini, 1 Ocak engelini,  askerlik şartını, kız alımını, hepatit B taşıyıcılarının alımını başardık. Şimdi sırada yaş şartının 32'ye yükseltilmesi var bu konuda çalışmalarımız sürecek" demişti. Adaylarda çok sayıda mesaj atarak "yaş şartı esnetilsin" istemekteler. İşte adayların talepleri…

ADAYLARIN TALEPLERİ;

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 3 yıl Önce

Yaş esnetilsin

Enes
Enes - 3 yıl Önce

Lise mezunu alımı neden yok, lise mezunu pöh alımı olsun lütfen

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Lise mezunları alınsın kaç zamandan beri bekliyoruz

Ali Hoca
Ali Hoca - 3 yıl Önce

Admin erkeklerde boyu 1.65 e çeksinler

ALİ
ALİ - 3 yıl Önce

oldu herkes alınsın ozaman

Sıla emir
Sıla emir - 3 yıl Önce

Önlisans puanı düşürülsün 70 den 65 düşürülsün lütfen. Neden lisans 60 iken önlisans 70 lütfen 65e düşürün

Sıla
Sıla - 3 yıl Önce

Lütfen önlisans KPSS puanı düşürülsün 65e cekilsin

Ozan
Ozan - 3 yıl Önce

Kafanıza göre yaş esnetiyorsunuz her memurluk farklı yaş sınırında neye göre bu düzen?


SIRADAKİ HABER