2018/2 KPSS ile Memur Atamalarında Hangi Bölüm Mezunlarına Daha Çok Kontenjan Ayrılmalı!

Merkezi kamu personeli atamalarında Devlet Personel Başkanlığı kurumlardan talep toplama devam ediyor. Memur adaylarından hangi bölüm mezunlarına daha çok kontenjan ayrılacak? Lise, ön lisans ve lisans mezunu atamalarında hangi meslekten daha çok alım olur? İşte detaylar.

2018/2 KPSS ile Memur Atamalarında Hangi Bölüm Mezunlarına Daha Çok Kontenjan Ayrılmalı!

2018/2 merkezi atamalarda hangi bölüm mezunlarına daha çok kontenjan ayrılacak? 

Kamu kurumlarına memur alımları için merkezi atama bekleniyor. KPSS 2018/2 atamaları öncesinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından talep toplamaları devam ediyor. Kurumlar DPB'ye ihtiyaç bulunan unvan ve kadro adedini bildirmeye devam etmekte. Bununla birlikte memur adaylarının da kendi bölümlerinden ne kadar alım olacağını merak etmekteler. İşin olsa ekibi olarak kamu kurumlarında memur olmak isteyen lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar için taleplerini aktarmak istiyoruz. Öncelikle memur adayları kamuya alımlarda mülakat sisteminin kaldırılmasını istiyorlar. Merkezi alımlarda daha çok kadro ayrılmasını talep etmekteler.

KPSS 2018/2 ATAMALARI;

Bilindiği gibi 2018/1 KPSS atamalarında beklenen kadro sayısını karşılamamıştı. Atama bekleyen adaylar 2018/2 atamalarında ne kadar alım yapılacağı merak konusu olmakta. Mühendislik ve teknik kadrolarda mezun olan adayların atanabileceği kadrolarda daha çok alım yapılmasını talep etmekteler. Diğer mezunlardan İİBF mezunları da alımlardan çok kadro ayrılması gerektiğini iletmekteler. 

KPSS atamalarında hangi branşda ve kadroda daha çok alım yapılmasını istemektesiniz. Haber altında yorum olarak belirtebilirsiniz. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yağmur tüfekçi
Yağmur tüfekçi - 3 yıl Önce

Psikokog ataması çok olsun lütfen

arkeolog
arkeolog - 3 yıl Önce

arkeolog atamaları yapılmasını istiyoruz...

Betül incesoyluer
Betül incesoyluer - 3 yıl Önce

Ziraat mühendisleri için hala alım haberleri yapılmadı bekliyoruz

Mehmet şanal
Mehmet şanal - 3 yıl Önce

Ziraat mühendisi

gizemlizengin
gizemlizengin - 3 yıl Önce

Kimyager alımı yapılmalı ve devlet içinde ArGe departmanlarının artırılarak projeler üretilmesi ile gelişim sağlanmalıdır. Her alanda Kimyager kadrosuna ihtiyaç duyulmaktadır.

gülşah
gülşah - 3 yıl Önce

Kültür Bakanlığının arkeolog alımı yapması gerekiyor. Özel sektörde çalışma imkanımız yok. Ülkemiz bu kadar güzel tarihi alana sahipken umursanmaması çok kötü... Bizleri de duyun artık arkeolog alımı yapın ve çooook olsun.

Nihal
Nihal - 3 yıl Önce

Arkeolog alımı yapılsın

GÜLŞAH
GÜLŞAH - 3 yıl Önce

Arkeolog alımı yapılmalı artık